Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağış ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta akva yağış ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt için sağlam yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın modüler ve çok bulutlu, evcil olmak için boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği öngörülüyor. Çekicilik sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum cenuplu yönlerden belli belirsiz arada sırada ölçülü kuvvette, güdük devamlı fırtına (40-70 vadi saha 80 km/sa) olması bekleniyor.

Hava Bilgisi ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve bodur süreli sıkıntı (40-70 kayran düzlük 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, dikme devrilmesi kabil olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve mağrip kesimleri üzere akva sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın gün doğusu çevreleri için fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, zaman akşam saatlerinden itibaren erte akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve günindi kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve asuman ses bora bekleniyor.

Share: