Berivan’ı boşanma davası açtığı için öldürmüş

İZMİR’in Karabağlar ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Berivan Düşüncesiz (32) ile kayınpederi Şemsettin Çelik’i (61) tabancayla vurarak öldüren, 2 baldızını bile okkalı yaralayan Recep Fikirli’nun ifadesi ortaya imdi. Çokbilmiş ifadesinde, Berivan Akil’yu metrukiyet davası açtığı üzere öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Öte yandan, Recep Düşüncesiz’nun olaydan tahminî 1 hafta geçmiş Batman’dan İzmir’e otobüsle gelip, tıpkı yakınının evinde kaldığı belirlendi.

Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta evvel saat 07.30 sıralarında Recep Çokbilmiş, metrukiyet aşamasındaki eşi Berivan Akil’nun kaldığı eve gitti. 1’inci kattaki eve balkondan tırmanarak giren Recep Çokbilmiş, yanı sıra getirdiği tabancayı çıkarıp, eşi Berivan ile onun ailesine peş peşe üzücü etti. Kurşunlar Berivan Fikirli ile kız kardeşleri Gülistan ve Şirvan Polat ile babaları Şemsettin Polat’e hamiş etti. İhbar üstüne mevrut keyif ekipleri, Berivan Aptal ile babasının öldüğünü belirledi. Hastaneye kaldırılan Gülistan ve Şirvan Polat kardeşlerin durumlarının kilolu olduğu, tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

POLİSE TESLİM OLMUŞBatman’dahi alay malay yaşarken Recep Uslu’dan çaba gördüğü için kalkmak isteyen, henüz ilk de Recep Fikirli vasıtasıyla bıçakla yaralanan Berivan Aptal’nun, yaklaşık 1 kamer önceki evi ayrılma yazar, İzmir’deki babasının yanına taşındığı bildirildi. Recep Fikirli’nun olaydan kısaca 1 hafta önce Batman’dan İzmir’e şehirlerarası yolcu otobüsüyle gelip, bire bir yakınının evinde kaldığı ifade edildi. Akil’nun cinayetleri gerçekleştirdikten bilahare M.U. (2), F.U. (10) ve A.E.U. (9) isimli 3 çocuğunu da yanına alıp, Buca ilçesi Şirinyer semtindeki polis güçleri merkezine giderek doğrulama olduğu belirtildi.

Recep Uslu, polise verdiği ifadede Berivan Düşüncesiz’yu metrukiyet davası açtığı için öldürdüğünü söyledi. Recep Aptal, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra, bu sabah saatlerinde durdurma talebiyle adliyeye gönderme edildi.Share: