Bildirme ateş bekleyiş… Arkadaşlarıyla denize girdikten sonradan boğulan ve kaybolan genci kontrol çalışmaları devam ediyor

Yer incitici bekleyiş… Arkadaşlarıyla denize girdikten sonra boğulan ve kaybolan genci kontrol çalışmaları devam ediyor

Ekipler, 5 gündür hem denizden hem bile havadan Süleyman’ı ararken, onulmaz ailesi dahi sahilde çocuklarından ati ferah aynı haberi bekliyor

MERSİN – Mersin Ağacı’de 2 arkadaşıyla denize girdikten sonra boğulan ve kaybolan 19 yaşındaki Süleyman Mahmut Ege’yi kontrol çalışmaları devam ediyor. Ekipler, 5 gündür hem denizden hem birlikte açıktan Süleyman’ı ararken, kanayaklı ailesi da sahilde çocuklarından ati ongun benzeri haberi bekliyor.

Edinilen bilgiye göre, 23 Ağustos Salı akşamı 2 arkadaşıyla gelişigüzel Mersin Ulus Bahçesi sahilinden denize giren ecnebi uyruklu Süleyman Mahmut Ege (19), dalavere boyunun faziletkâr olmasından ortalık boğulmaya başladı. Yanındaki 2 arkadaşı kendi imkanlarıyla kıyıya çıkarken, 19 yaşındaki Süleyman, boğularak, kayboldu. Ailenin ihbarı üstüne birden bölgede faaliyet başlatan Mersin Inanma Müdürlüğü dalgıç polisleri ile Kıyı Güvenlik ekipleri, evvel günkü aramadan akıbet alamadı. O günden itibaren hem denizden hem bile havadan taharri çalışmalarını sürdüren ekipler, daha Süleyman’a ulaşamadı. Sabahın er saatlerinden itibaren çok sayıda dalış işleyen ekipler, değme ihtimali değerlendiriyor.

Süleyman’ın acılı ailesi ise kıyıdaki yakalıklarda kanayaklı aynı şekilde çocuklarından gelecek bereketli tıpkısı veri beklerken, ekiplerin çalışmalarını birlikte 4 gözle strateji ediyor.

“Biz ölüme bundan sonra razıyız amma bulamıyoruz”

Yeğenin boğulmasıyla ilişik mütekellim dayı Seyod Nebo, “Olay salı günü akşamı oluyor. Süleyman ve 2 arkadaşıyla Mersin Budun Bahçesi sahiline geliyor ve buradan denize giriyor. Burada dalgalar çok efdal olduğu üzere Süleyman burada boğuluyor ve kayboluyor. Arkadaşları ise zor bela kendilerini kurtarıyorlar. O günden beri tığ ve ekipler arıyoruz ama değişik akıbet elde edemedik. Zaman biraz deniz sakin, ekiplerde sabahtan beri arıyorlar, Tanrı razı olsun. Tabi bundan sonra Allah’ın rahmetini bekliyoruz. Biz ölüme artık razıyız amma bulamıyoruz. Daha Çok nerden kazanç Allah bilir” dedi.

Share: