Bitci.com Tuna Masters Balıkçılık Turnuvası’nın Alaçatı ayağı tamamlandı

Avrupa’nın yeryüzü çarkıt ve arz nazik uluslararası sportif balıkçılık turnuvaları ortada gösterilen ve bu sene 16’ncısı gerçekleştirilen Bitci.com Tuna Masters 2022 serisi, Alaçatı ayağı ile sona erdi.

Port Alaçatı ev sahipliğinde ve Pınar Belediyesinin himayesinde 15-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Bitci.com Tuna Masters Alaçatı’da 56 ekip yarıştı.

İzmir çevresindeki bütün marinalar ile Kıbrıs, Suudi Arabistan, USA, Güney Afrika ve Monaco, İsveç kabil ülkelerden gelen yarışmacılar, Alaçatı açıklarında iki çevrim süresince büyük ödülü sarmak amacıyla dev orkinos ve tığ balıkları ile uğraş etti. Bağımsız Sezgin, Fikret Mesut Kocabıyık, Reyhan Sezgin, İpek Kocabıyık’tan oluşan Sis-35 ekibi, toplamda 1861 rekor puana ulaşarak Tuna Masters of the Year 2022 kemerinin bu yılki sahibi oldu.

En iri balık ödülünü tuttukları 154,4 kilogramlık balıkla Sis-35 ekibi kazanırken, genişlik aşkın balık markajcı takım ödülünü üstelik Çağlayan Akan, Fadıl Zandar, Evren Okay’dan oluşan Veloce ekibi kazandı.???????

Share: