Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur birlikte” açıklaması

Bitlis Uygarlık ve Eğitime Bindi Platformları ile Türkiye Familya Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur da” temasıyla basın açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde düzenlenen izah, Ilmek-Sen Bitlis Bölüm Başkanı Behzat Durak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar adına açıklamayı okuyan Bitlis Uygarlık Platformu Zaman Sözcüsü Cengiz Delice, aileye, gençliğe, çocuklara, nesle ve birçok değere yapılan temas nev bozguncu ve sapkın saldırılara alın olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını bozmak, ailenin dini ve anadan görme yapısını bırakmak üzere müteharrik kötü zihniyetli güruha cebin sağlıklı ayakta olduklarını göstermek amacıyla toplandıklarını tamlayan Delicesine, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri gibi çevirmek amacıyla herhangi bir tip ifsadı ve sapkınlığı yaymaya çalışan küresel bazı şüpheli güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız bir taarruzla yüz yüze olduğumuzun bilincindeyiz. İnsanlık düşmanı bu benzeri apaz sermayedar resülmal sahipleri, familya yapımızı, ahlakımızı, değerlerimizi ve neslimizi yenmek üzere hangi cins akın yaptığını ve emellerine birleşmek amacıyla kimi toplum örgütü ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Açıklama, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın dua etmesiyle sona erdi.

Share: