Bodrum Belediye Başkanı Aras, Iri Taarruz’un 100. Yılında Afyon’da

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras ve beraberindekiler, Iri Taarruz’un 100’üncü yılında Afyonkarahisar ve Kütahya’dahi bulunan şehitlikleri görüşme etti, Yengi Yürüyüşü’ne katıldı.

Ziyaretlerde Başkan Aras’a Çağcıl Yaşamı Tutma Derneği (ÇYDD) Bodrum Idarehane Başkanı Meral Saraçbaşı, ÇYDD öğrencileri ve CHP Bodrum Avrat Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan zevcelik etti. Saika Eksiksizlik Şehitliği’nden başlayan ziyaretlerde Aras ve beraberindekiler; Zafertepe Şehitlik Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ile Afyon Şuhut’ta kâin Atatürk Evi’ne gitti.

Şuhut ziyaretinin arkası sıra Galebe Yürüyüşü’ne katılan Aras ve beraberindekiler Büyükkalecik Köyü’ne hareket etti. Şişman Taarruz’un 100’üncü yılında, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Kocatepe’de doruk yürüyüşü yapıldı. Yaklaşık üç kilometrelik zirve yürüyüşünde Aras’a, CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun de haremlik etti.

Görüşme ile ilgilendiren konuşan Aras, şunları söyledi:

“BEHIŞT TOPRAKLARIN DEĞERİNİ GELIŞIGÜZEL AHIT KORUYACAĞIZ”

“30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılında, Gündeş Yaşamı Sübvansiyon Derneği Bodrum Şubesi mensuplarıyla, öğrencilerimizle, başkanlarımızla, Cumhuriyet Umum Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanımızla beraber, Afyon gezisine geldik ve burada şehitlikleri dolaşıyoruz. Utku Tepe’ye gittik, Dumlupınar’a geldik. Martir Sancaktar Mehmetçik Anıtı’nı gördük. Şehit Teğmen Saika Kemal’in Şehitliği’ne gittik. Oraları gördük ve o günleri esasen hatırladık, dimağlarımıza tekrar kazıdık. Anadolu’muzun bağrında sunulan bağımsızlık mücadelesini, bu behişt toprakların değerlerini seçme devir koruyacağız.”Share: