Bodrum’da 17 yaşındaki dinç kızın öldürülmesiyle ait savca akseptans edildi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 17 yaşındaki Gamze S’nin yatağında ölü bulunmasıyla ilgilendiren tutuklanan annesi Turcen S. ile babası Mehmet Halil S. karşı ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

Bodrum Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, görüngü gecesi maktulün bulunduğu bölümde üçüncü bir kimsenin olması durumunda gerçekleşen ayrımsız cidal yahut bağırma sesinin şüpheliler tarafından duyularak müdahale edilebileceğinin tayin edildiği kaydedildi.

Şüphelilerin ifadelerinde birbirlerini suçtan ve cezadan kurtarmaya yönelik olduğunun değerlendirildiği iddianamede, alınan beyanlara haysiyet edilmediği belirtildi.

İddianamede, nahoş Turcen S’nin cezaevinde bulunduğu tam olayı namına güvenerek anlattığını söyleyen yansız kamu tanığının ifadesinin görüngü örgüsü, antlaşma dilimi ve yabansı beyanlarıyla olayın gerçekleşme şekli yönünden düzgün olduğuna de aksan yapıldı.

Muğla Adli Tıp Büro Müdürlüğünün ölü açımı raporuna göre maktulün ölümünün, boyun basısına mecbur mekanik asfiksi (müvellidülhumuza yetersizliğinden istikbal gelen gark) sonucu gerçekleştiği tespitine de iddianamede yer verildi.

İddianamede ifadesi kayran alan sanığın koğuş arkadaşı şahit L.C, Turcen S’nin kendisine bir nice posta aynı polisiye diziyi izlediğini, olayın zahir kapatılabileceğini bu dizinden yeterince öğrendiğini söylediğini belirtti.

Sanık Turcen S’nin, maktulün kendisini ilişkileriyle ilgili tehdit ettiğini söylediğini üstelik belirten tanık L.C, ifadesinde şunları anlattı:

“Turcen tutuklandıktan kısaca bire bir ay bilahare tıpkı zaman havalandırma sırasında bahçenin tıpkı köşesinde sevgi ederken kendisini zarflamak üzere ‘aile ortada olan neyse olmuş, sen o büyüklüğünde iddia dizisini da izlemişsin, sen adamakıllı değme yeri temizledin mi. Yer altına giren girmiş, sen kendini kurtardın mı’ diye sordum. Turcen bana, ‘evde değme yeri temizledim o tün boyu uyumadım, kendime dair tek şey bırakmadım’ dedi. Ego ne olduğunu sorduğumda bana yaşanan bire bir enstantane boğuşma gerçekleştiğini ve Gamze’nin 01.00 civarında fert verdiğini, bunun konusunda Gamze’nin üstünde ve evdeki kendisinden kalacak birlik izleri temizlediğini daha sonraları Gamze’yi taşıyarak yatağa bıraktığını ve sabahleyin uyandığında cesedi bu şekilde bulmuş üzere yaptığını söylediğini ifade etti. Tuncer’in ‘keşke sabahleyin saatinde ihbar edeceğime kapıyı çekip ormana gitseydik döndüğümüzde ihbar etseydik, veya götürüp ormana atsaydık’ dediğini dahi söyledi.”

İddianame, Bodrum Gösterişli Ceza Mahkemesince kabul edilerek sanıklar hakkında “bilerek kanlı” suçundan sav açıldı. Sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanması irade ediliyor.

Olay

Ailenin ihbarı konusunda 24 Karı 2022’da Mazı Mahallesi’ndeki eve mevrut esenlik ekipleri, Gamze S’nin hayatını kaybettiğini belirlemişti. Ölümün şüpheli bulunması üstüne eve mevrut jandarma görüngü yeri ekibince yapılan incelemede, Gamze S’nin dal kısmının iki tarafında kızarıklıklar olduğu tayin edilmişti. Zinde kızın gözaltına alınan anne ve babası, irsal edildikleri hazar ukubet hakimliğince tutuklandıktan ayrımsız süre sonradan adli arama üzere boşaltma edilmişti.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilişkin bilinmez tanığın ifadesi üzerine himmet başlatmış, anne Turcen S. ve ağababa Mehmet Ulvi S. İstanbul’bile katıldıkları benzeri televizyon programının arkası sıra 25 Ekim 2022’dahi bitirmiş ekiplerince gözaltına alınarak Bodrum ilçesine getirilmişti. Zanlılar çıkarıldıkları barış ukubet hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: