Bolu’da meslek müdürü yoluyla darbedildiğini öne süren ege açıklama yaptı

Bolu’da, okul müdürü yoluyla darbedildiğini öne süren iye Onur Bozkurt, olaya ilgilendiren açıklama yaptı.

Kanuncu Anadolu Lisesi’nde pazartesi haset yapılan İstiklal Marşı töreni sonrasında çocuğunun kıyafetlerinin uygun olmadığı gerekçesiyle meslek müdürüyle tartıştığı esnada darbedildiğini encam süren Değer Bozkurt, gazetecilere açıklamasında, kızının daha ilk üstelik İstiklal Marşı törenine 5 zaman geç kaldığı üzere disiplin soruşturması geçirdiğini kanıt etti.

Kızının pazartesi günü kendisini arayarak “pantolonunun paça boyunun güdük olduğu gerekçesiyle sınıfa alınmadığını” söylediğini, bunun üzerine okula gittiğini anlatan Bozkurt, okula girdikten sonra tartıştığı müdürün kendisine yumruklar savurduğunu, aynı yumruğun da gözüne çıkmış ettiğini kaydetti. Bozkurt, hastaneye her an darp raporu aldığını ve şikayette bulunduğunu belirtti.

Kendisinin ekol müdürüne küfür ettiği iddialarına ilişik bile Bozkurt, “Ben hastanede gözümü açtığımda tansiyonum haddinden fazla yüksekti. O zaman bilincimi kaybetmiş olabilirim. Ben bildiğim kadarıyla sövme etmediğimi düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Bolu Milli Terbiye Müdürlüğünden esbak yapılan açıklamada, Kanuni Rum Lisesinde İstiklal Marşı töreninden sonra ekol müdürünün kıyafetle ilgili öğrencilere uyarıda bulunduğu sırada haricen ekol bahçesine hakaret içerikli cümlelerle benzeri öğrenci velisinin girdiği aktarılarak, “Bu esnada meslek müdürü, taşlama muhtevalı cümlelerin meslek bahçesinde söylenilmeyeceği hususunda veliyi uyarmış, devamında ege eliyle meslek müdürünün eli yakalanmış, bunun üzerine iye ile okul müdürü beyninde arbede yaşanmıştır. Bahis hakkında inceleme/soruşturma olmak için muamele başlatılmıştır.” ifadelerine düzlük verilmişti.

Share: