Bozayı şehre inip hakeza aşındırmak aradı

Bozayı şehre inip böyle kemirmek aradı

KARS Sarıkamış’ta bayağı bire bir dönme, kaza merkezine nazil boz kocaoğlan elini kolunu sallayarak dolaştı. Vatandaşlara aldırış etmeden çöp konteynırını devirerek eşya aradı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde deli dolu anlar yaşanıyor. Artvin’den Sarıkamış’a dönen boz ayılar, caddelerde dolaşıyor, karınlarını doyuruyor, uyumak ve dinlenmek için sarıçam ormanlarına dönüyor. Ayılarla çöz içe zinde vatandaşlar ise ayların yanına büyüklüğünde yaklaşarak ışık ve video çekiliyor. O anlar ise kameralara yansıdı.

Sarıkamış’ta karnını amonyaklamak amacıyla caddeye inen boz ayı köpeklere ve vatandaşlara aldırış etmeden gözüne kestirdiği yararsız konteynırının önüne geldi. Çarçabuk konteynırı deviren ayı, karnını doyurmaya başladı. Aynı karı ise oturduğu yerden ayıyı izledi.

“Görüyorsun bize alışmışlar”

Çöp konteynırının yanına andıran aynı eş ise İhlas Bilgi Ajansı muhabirine seslenerek, “Alper görüyorsun demi, bize tıpkı husus demiyorlar, alışmışlar” dedi.

“Domuzuna benzeri kocaoğlan, her geceleyin geliyor”

Sarıkamış’a ayıları anbean görmenin kabil olduğunu tabir fail vatandaş, “Tığ dışarıda oturuyoruz. Ayı geldi. Iyicene benzeri kocaoğlan, rastgele şeb geliyor. Komşularımız video çekiyor. Ayılarımızı izlemeye bekleriz” diye konuştu.

Öte yandan bir müddet çöp konteynırında karnını doyuran boz kocaoğlan çıkmaz köpeklerinin etrafında yığılmasıyla huzursuz kendisine bölgeden uzaklaştı.

Sarıkamış Sarıçam Ormanları’nda yaşamlarını sürdüren gri ayılar, haset bağlanak namına ilçeye iniyor. İlçe merkezinde şart arayan boz ayılar elan bilahare ormana dönerek gözlerden kayboluyor.Share: