Bozüyük’ten gelişmemiş bodur

??????? Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Engelliler Dayanışma Derneğince toplanan gökçe plastik kapaklarla alınan tekerli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Dernek marifetiyle ilçe genelinde başlatılan semavi kapak seferberliği ile toplanan kapaklarla 4 tekerlekli sandalye alındı.

Bu araçlar, topluluk merkezine başvuruda kâin ihtiyaç sahiplerine teyit edildi.

Dernek Başkanı İsmail Polat, yaptığı açıklamada, 7’den 70’e herkesin desteği ile bazı bazı tıpkı poşet, bazen tıpkısı çuval gelen kapakları depolarında biriktirdiklerini bildirdi.

Okullarda, fabrikalarda, mahallelerde dernek üyeleri ve gönüllüler ile bu çalışmayı yürüttüklerini tamlayan Çelik, “Iyice benzeri mücahede oldu ve toplanılan kapaklar ile sonuca nail olduk. Kapaklar sebebiyle aldığımız 4 manuel sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine teyit ettik. Emeği sabık herkese teşekkürname ederim.” ifadelerini kullandı.

Ilbay Kızılkaya’dan Devir Çocuk Baziçe ve Bakımevi’ne mülakat

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük ilçesinde belediye tarafından bu sene açılan Gündüz Yavru Baziçe ve Bakımevi’ni mülakat etti.

Belediyeye ait 4 Eylül Mahallesi Sosyal ve Kültürel Tesisleri’nde saha kayran bakımevine mevrut Vali Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Fıkdan Öztürk ve Şehremini Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ile kurumu gezerek, sarıklı ve öğrencilerle ait bilgiler aldı.

Vali Kızılkaya, ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Minik yavrularımız için hakeza güzelce tıpkısı projeyi hayata geçirdiği için öncelikle Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na ve sizlere burada vermiş olduğunuz emeklerden kıran kutlama ediyorum, başarılar diliyorum. Ailelerinizle esenlik, sıhhat ve başarılarla temas molekül gönlünüzce olsun. Burada size sevimli edilen yavrularla beraber afiyet süresince pir vazifeler diliyorum.”

Share: