Bulak Karşıyaka Başantrenörü Idrak Sarıca, sezon öncesi hazırlıklarını değerlendirdi Açıklaması

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Kaynak Karşıyaka’nın başantrenörü Izan Sarıca, “Zaman ortasına geldiğimizde çokça daha olmuş ve daha gür oynayan ayrımsız Bulak Karşıyaka olacak.” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, geride mütezayit 3 senede Avrupa’birlikte birer bitiş ve dömifinal oynadıklarını, bu 3 almanak periyottan bilahare az buçuk şartların üstelik getirdiği mecburi aynı değişim yaşadıklarını belirtti.

Sezona 11 yeni oyuncuyla başlayacaklarını bildiren Sarıca, şöyle konuştu:

“Mehabetli Ağabey Sulh ve Berkan Durmaz dışındaki hep oyuncularımız yenilendi. Yıpranmamış kadronun avantajları ve dezavantajları var. Kullanılmamış kadromuzda çokça görmüş geçirmiş oyuncularımız olduğu büyüklüğünde başarıya açgözlü, önü kemiksiz, ilerleyebilecek, potansiyelini arttıracak oyuncularımız bile bulunuyor. Yeni oluşturduğumuz kadronun süreye ihtiyacı olduğu aşikar. Baktığımızda elan Delgado ile tıpkı alıştırma yapabildik ve sezonun başlamasına 10 dolaşma gibi gelişmemiş bir süre kaldı. Zımnında ayrımsız parça zamana ihtiyacımız olacak.”

Sarıca, Türkiye liginde ağırlık bire bir fikstürlerinin olduğunu, ligin evvel devresinde hele deplasmandaki maçların haddinden fazla vahim geçeceğini belirterek, “Ama müsabık aynı takımımız ve de ferdî anlamda kudretli, yetenekleri olan tıpkısı aktör grubuna sahibiz, bunu birlikte topluluk ruhuyla harmanlamamız gerekiyor ve bu ekip yolda büyüyecek ve güçlenecektir.” diye konuştu.

Şu asıl kadar oynadıkları tedbir karşılaşmalarından mutlu olduğunu aktaran Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu büyüklüğünde yıpranmamış ayrımsız oyuncu grubunun birbiriyle uyumu alelade benim amacıyla iyiydi ve üste bu dönemde bu kadarını beklemiyordum. Incitici oynadığımız zamanlar, haddinden fazla ongun oynadığımız zamanlar oldu amma çalıştığımız şeylerin çoğunu yapabildik. Tabi gâh alışkanlıklar var, bu alışkanlıkları öz istediğimiz sistemin zarfında kazanmak istiyoruz. Bu bağlamda ferda başlayacak Pınar Cup’taki 2 koskocaman rakip karşısında eksiklerimizi en örgen indirmeye çalışacağız. Son kendisine takıma eskimemiş katılan Delgado’yu bir zaman evvel takım içine katmamız gerekiyor. Milli takımdan yeni geldi, bizim sistemimize neva sağlaması, defans ve hücumdaki oyunları öğrenebilmesi amacıyla ant lazım.”

Sarıca, Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarının arka arkaya başlayacağını hatırlatarak, “Zaman ortasına geldiğimizde çokça henüz olmuş ve henüz mebzul oynayan aynı Kaynak Karşıyaka olacak. Bu sezonda üstelik kavgacı, mücadele gücü faziletkâr ayrımsız mızıka olacağımız muhtemelen ancak özge kısımları dolgunca muktedir olmak amacıyla zamana ihtiyacımız olacak. Ekibimizde çokça bile hususi oyuncular var. Bence yoz sakat dönemlerde şampiyon olduğumuz yıllardaki üzere ardı sıra koşulacak oyuncular var.” değerlendirmesini yaptı.

Share: