Bulgarlar Edirne’den sonra Kırklareli’ne de atak etti

Edirneve Tekirdağ’a gelerek aksata yapan Bulgarlar bu kez birlikte Kırklareli’ne gelerek kasa dolusu ahzüita yapıyorlar. Kırklareli’nde değme hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, pazarcı esnafı Bulgaristan vatandaşlarının alışverişinden memnun.

EDİRNE VE TEKİRDAĞ’DAN SONRALARI KIRKLARELİ’NE ÜSTELIK AKIN ETTİLER

Kırklareli’nde seçkin hafta Kapalı Muamele Yerinde kurulan Çarşamba pazarında bu hafta Bulgar yoğunluğu yaşandı. Gerek turlarla gerekse kişi araçları ile Kırklareli’ne gelen Bulgar vatandaşları, öncelikle kent merkezinde dolaştıktan sonralari adresleri Çarşamba pazarı oldu. Bulgarlar, semere, sebze, balık ve giyim kadar birçok ihtiyacını sağladı.

“SANDIK DOLUSU SIVRI ALIYORLAR”

Pazarcı esnafı Yahya Şentürk, Bulgar vatandaşlarının Çarşamba pazarında alışverişlerini yaptıklarını belirterek Kırklareli’ne davet etti. Şentürk, “Gelsinler alışverişlerini yapsınlar. Bizim pazarcı esnafımız memnun onlardan. Ego buradan takip ediyorum sandık dolusu sivri, kâr alıyorlar” dedi.

“BULGARLAR BAŞIMIZIN TACI”

Palamutta bu sene bereketli mevsim geçirdiklerini belirten balıkçı esnafı Umutcan Karışan üstelik Bulgar vatandaşlarını nida etti. Müdahil, “Bu sene deniz çokça güzelce ve fazlalaşan. Pelit akını var. Karadeniz’den sıradan tıpkı palamut akını oldu. Bulgar vatandaşları bu yıl maşallah var gidip geliyorlar. Faal geçiyor inşallah hakeza çoğalan geçecek. Bulgarlar başımızın tacı devamlı gelmelerini tavsiye mektubu ederiz” şeklinde konuştu.

Share: