Burdur’da 7 bin 585 öğrenciye ücretsiz aşındırmak hizmeti sunuluyor

Milli Terbiye Bakanlığının sağladığı imkanlarla Burdur’birlikte değişik terbiye kademeleri ve ekol türlerinde, 7 bin 585 öğrenci ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

İl Milli Terbiye Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, taşımalı eğitimde 5 bin 363, ortaöğretimde 1393, hususi eğitimde 423, sosyal teavün kapsamında 381 ve tayyareci uygulama kapsamındaki ekol öncesinde eğitim bilimi gören 25 öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor.

Mehmet Uzal Sosyal Ulum Lisesi Müdürü Derviş Kılınç, AA muhabirine, okullarındaki pansiyonda kalan 178 öğrenciye konaklamanın birlikte ücretsiz yemek hizmeti da verdiklerini söyledi.

Pansiyonda 3 anne ve bir vuzuh yol koyulmak için 4 misil aşındırmak çıkardıklarını tamlayan Kılınç, Bakanlığın cümle ihtiyaçlarını karşıladığını aktardı.

Kılınç, yemeklerle kız öğrencilerin 2 bin, erkek öğrencilerin de 2 bin 500 seviyesinde günlük kalori ihtiyaçlarını aldıklarını vurgulayarak, “Beslenmede karbonhidrat, protein, kâr ve sebze kadar dağılımlara dikkat ediyoruz. Sabahları sunu beş altı sekiz kabil kahvaltı, gün ortası ve akşam yemeği birlikte sunu az dört, açıklık öğünde ise yer az iki kök yemeği öğrencilerimize sunuyoruz.” dedi.

Çocukların hariç çıkmadan ekol ortamında yemeğe ulaştığını dile getiren Kılınç, öğrencilerin bu aplikasyon sebebiyle dışarıda seçkin olumsuzluğa maruz kalmadan yemeğini yiyip dersine girdiğini kaydetti.

Kılınç, “Devletimiz tamam imkanları sağlıyor, ilkin Cumhurbaşkanımız başlamak üzere emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

“Aşçılarımız domuzuna yemekler yapıyor”

Öğrencilerden 11. sınıfa revan Aysel Gülocak, kemirmek hizmetinden mutlu olduğunu, akman aynı ortamda yaşadıklarını ve imkanlardan ücretsiz faydalandıkları anlattı.

Denizli’den mevrut 9 derslik öğrencisi İbrahim Ede, okulda familya sıcaklığında tıpkı düz olduğunu belirterek, “Tahaffuz ve aşındırmak ihtiyacımız karşılanıyor. Devletimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Berra Karademir da yemeklerin içimli olduğunu dile getirerek, “Aşçılarımız fena hâlde yemekler yapıyor, ellerine keyif. Saflık açısından de görevliler buraları seçkin çağ temizliyor. Genel anlamda memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Share: