Cami çiçek bahçesine döndü

– Cami çiçek bahçesine döndü

TOKAT – Tokat’ın Reşadiye ilçesinde çiçeklerle donatılan cami ayrımlı yönü ile dikkatleri çekiyor.

Reşadiye ilçesi Fehmetmek köyü Cami İmamı Duran Aslan kestirmece 6 yıldır görev yaptığı camiyi çiçeklerle donattı. Cami çevresinde 55, cami içerisinde ise 47 saksıya tahminî 12 çeşit çiçek çaltı Aslan, cami cemaatine çiçek dağıtmaya başladı. Köklerinden çoğalttığı çiçekleri cami cemaatine armağan eden Arslan, uygulaması ile gönülleri kazandı. Ayrıca cami girişinde oluşturduğu bölümde çocuklar için palavra, şeker hastalığı, takti, bisküvi izzetüikram eden Arslan, ‘Ücretsiz Çorap’ uygulaması da yapıyor.

Çiçek sevgisi ile camiyi donattı

Arslan, çiçekleri çokça sevdiğini belirterek, “Elhak camileri zat başına ayrımsız behişt bahçesi. Rabbimizin tıpkısı güzelliğinin de insanları hem namaz kılarken, perestiş yaparken antrparantez çiçeklere dokunsunlar, izlesinler istedim. Hoppadak camilerimiz salat kılınıp çıkılan düz değil, oturulup böyle, aha çiçeklerinin izlendiği, adamakıllı kokuların olduğu aynı yer olsun istedim. Şu zaman camim içre 47 lime çiçeğimiz var. Dışarıda dahi 55 kıta saksıda çiçek var. Elbette antrparantez güllerimiz de var” dedi.

Çiçeklerin bakımını zevkle yaptığını tamlayan Aslan, “3 dönem müsaade alsam üçüncü bölüm hemencek özlüyorum dümbelek geliyorum. Ayrıca camimize ibadete gelenlerin duygularını yazdığı notlar var. Gördüğü bir kıytırık güzelliği teşekkürname ika itibarıyla yazmışlar. Ben dahi haddinden fazla bahtiyar oldum. Duygulandım. Tanrı razı olsun. Bu iyice millet herhangi bir şeyin en güzeline layıklar. Tanrı razı olsun” diye niteleyerek konuştu.

Share: