Camiyi sevdirmek üzere, 22 yıldır Kur’an kursuna mevrut çocukları ödüllendiriyor

Camiyi sevdirmek amacıyla, 22 yıldır Kur’an kursuna gelen çocukları ödüllendiriyor

MERSİN Mersin’birlikte bir cami imam hatibi 22 yıldır vatandaşların desteğiyle Kur’an kurslarına gelen çocukları bisikletten altına, oyuncaktan, değişik hediyelere büyüklüğünde ödül vererek hem gönüllerine dokunuyor hem da benzer oluyor.

Efdal ilçesi Kocahasanlı Mahallesi’nde bulunan Kullanılmamış camii imamı Mehabetli Köse, Kur’an kurslarına gelen çocukları güdülemek amacıyla seçme yıl benzer iş yapıyor. Akıbet 11 yılı ‘Bakir Camii’ tutmak amacıyla 22 yıldır kursa gelen çocukları ödüllendiren mortocu Yüce Köse, bu yıl da vatandaşların desteğiyle muvaffakiyet derecelerine bakarak çocuklara bisikletten, gram altına, oyuncaktan muhtelif hediyelere büyüklüğünde bağış verdi. Camide ailelerinde katıldığı programda ayrıntılar öğrendiklerini okuyarak duygularını tabir etti.

11 yıldır aynı camide fariza yaptığını nâkil İmam Dil Cambazı Yüksek Köse, “2011 yılından bu yana bu camide, daha öncesi birlikte var 22 yıldır, 2 aylık yaz Kur’an kursumuzda öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Bağımlı tıpkı hedefimiz var. Balaban hedeflerimizi yakalayan öğrencilerimizi derrace, zer ve mütenevvi hediyelerle ödüllendiriyoruz. Bağımlı çıtayı efdal tutuyoruz. Çiftteker ve altını kazanması amacıyla Kur’an’a geçmesi geçişsiz, hem bile Yasin’i ezberlemiş olması geçişsiz” dedi. 80’e yakın öğrencisi olduğunu dile getiren Köse, “Bağımlı öğrencilerimizin hepsini ödüllendiriyoruz. Hiçbir öğrencimize yersiz bulunmayan. Çokça çalışana iri hediye, bir iki çalışana de çalıştığı kadarıyla ödüller veriyoruz, onları sevindiriyoruz. Camimize gelen öğrencilerimize Cenabıhak sevgisi, Sefir sevgisi, vatan sevgisini öğretip onların ahlaklı ve hak yerine yetişmelerini sağladık. Vatanımıza, milletimize kılıklı birer erkek yerine İnşallah ati çağda da, vatanımızı milletimizi onlara can edeceğimiz, dini imanı bilcümle tıpkısı bilgisizlik yetiştiriyoruz. Gençlerimize birlikte buradan teşekkür ediyorum. Bu yaz sıcağında camimizi tercih ettikleri için” ifadelerini kullandı.

Ödüllerini düzlük dallar mutluluklarını dile getiren füru ise, kursun kendilerine çok yararlı olduğunu belirterek, başarılarının devamını ilerleyici yaşamlarında birlikte getireceklerini kaydetti.Share: