Çaykur Rizespor Ustalık Direktörü Korkmaz, Adanaspor maçını değerlendirdi Açıklaması

Spor Pupa 1. Lig’in 6. haftasında Adanaspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un beceri direktörü Bülent Korkmaz, antrenmanlardaki oyunları sahaya yansıtacaklarını söyledi.

Korkmaz, Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki egzersiz öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, seçkin hafta gün geçtikçe takımın daha dolgunca oynadığını ve bundan sonra pozisyonlara girdiğini anlatım etti.

Ligde akıbet dört maçı değerlendiren Korkmaz, “İstatistiklerde baktığınız ahit, koşun mesafesi kendisine, tümden hakimiyeti kendisine ve manzara olarak rakiplerimizden elan üstünüz. Bunu sonuca yansıtamadık ama daha çok sonuca de yansıtacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Korkmaz, bol yolda olduklarını dile getirerek, ” Herhangi Bir ant söylüyorum. Sabır, çalışmanın sonunda bahtiyar serencam olacağına inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Hafta sonu oynayacakları Adanaspor maçına odaklandıklarını vurgulayan Korkmaz, şöyle bitmeme etti:

“Zat sahalarında bayağı olağan doğrulama olmuyor ve pes etmiyorlar. Gelişigüzel maç el. Bu ligde sezon başladığından beri aynı şeyi söylüyorum. Baskı ve değişik aynı tomar. Zımnında biz zat oyunumuzu oynayacağız ve oynamaya çalışacağız. Antrenmanlardaki oyunları sahaya yansıtacağız. Bunu en son oynadığımız maçta gördük. Daha üstelik gani olacağını düşünüyorum.”

“Bu sahalar mebzul olursa daha değişik tıpkı baziçe menfaat”

Korkmaz, idman yaptıkları sahanın çok ülkü bir düz olmadığına da dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Egzersiz yaptığımız ikinci sahaya iki aydır girmiyoruz. Düzelsin diye niteleyerek o dahi düzelmedi. Karşılaşma oynadığımız stadın sahası istediğimiz seviyede değil. Ankara Keçiörengücü maçında henüz iyiydi. Maalesef yaşlı gelgel sahayı bozmuş.”

Statta tıpkı aydır maç yapmadıklarını aktaran Korkmaz, “Tığ pas özne ve oyun oynayan takımız. Bu sahalar iyi olursa elan farklı bire bir baziçe çıkar. Bu ayrımsız bahane değil ayrımsız kök.” dedi.Share: