Çeçen lider Kadirov’dan itiraf: Çavuşoğlu ve Fidan’la başka resmi ziyaret gerçekleştirdik, Türkiye’ye nida ettiler

Reisicumhur Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Soçi ziyareti tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Erdoğan’ın Rusya Büyüklük Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi manşetlerde kendine geniş düz bulurken Soçi’ye ilgilendiren özen çeken tıpkısı evolüsyon daha ortaya çıktı.

KADİROV, ÇAVUŞOĞLU VE FİDAN’LA GÖRÜŞMÜŞ

Putin’e andıran tıpkısı isim adına ön plana çıkan Çeçen lider Ramazan Kadirov, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Putin ile görüştüğü saatlerde kendisinin birlikte Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Kağan Fidan görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

DETAYLARI PAYLAŞTI

Telegram hesabından ayrımsız açıklama fail Kadirov, adsız sansız görüşmeye ilişik, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Amut ile Türkiye ile Çeçenistan arasına muhtelif konularda işbirliğinin kurulması gereği üzerinde uygun kaldığımız mübarek bir maada resmi ziyaret gerçekleştirdik. Çavuşoğlu, bu görüşmenin ilişkilerin geliştirilmesi için esas olmasını umduğunu söyledi. Kendisine adalet verdiğimi ve eş girişimlerden temas iki tarafın birlikte yararlanabileceğini söyledim.” dedi.

‘TÜRKİYE’YE ÇAĞIRMA EDİLDİM’

Kadirov, tarihsel namına Çeçen ve Türk milletinin kuma noktalarına özen çekerek “Şu anda Türkiye’de az çok aşkın sayıda Çeçen yaşıyor.” dedi. Kadirov, ayrıca belirsiz görüşmenin arkası sıra Türk heyetinin kendisini Türkiye’ye çağırdığını ve bu davete müspet yanıt verdiğini açıkladı.

Konuyla ait Çavuşoğlu ve Ağaç aracılığıyla ise resmi aynı açıklama gelmedi.Share: