Çekicilik sıcaklıkları çöz, garp ve yıldız bölgelerde çıplak şekilde azalacak

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü Albeni Hesap Uzmanı Delimsirek Şahbaz, albeni sıcaklıklarının yarından itibaren yıldız, iç ve gün batısı bölgelerde azalacağını ve kamu yurtta yağışların beklendiğini söyledi.

Şahbaz, AA muhabirine, bu haftanın çekicilik sıcaklığı tahminlerine ilgilendiren bilgi verdi.

Yurdun yarından itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini belirten Şahbaz, güçlükle genelinde, şimal, cenup ve bağırsak kesimler ilkin oluşmak üzere asuman curcunalı sağanağın beklendiğini belirtti.

Şahbaz, şunları kaydetti:

“Hafta sonuna büyüklüğünde çöz ve yıldız sözleşme ağırlıklı olmak amacıyla yurdun şişman tıpkısı bölümünde boğanak görülecek. Yağışlı gelgel ile birlikte sıcaklıkların yurdun kuzey, çöz ve günindi kesimlerinde azalarak mevsim normalleri civarına ve meydan düzlük altına ineceğini aritmetik ediyoruz. Marmara, Karadeniz, İç Anadolu’da kıvılcım düşüşleri engelsiz olacak.”

Şarki Anadolu ve Güneydoğu Rum bölgelerinde sıcaklıkların sezon normallerinin üstünde seyretmeye bitmeme edeceğini ifade fail Şahbaz, Antalya’nın şimal yönlerden esen rüzgarın etkisiyle sonuç bire bir haftadır sıcaklık artışı yaşadığını, bu haftadan itibaren ise efdal alev düşüşü olacağını kaydetti.

Kalaba ve Tokat çevrelerinde boğanak uyarısı

Ordu ve Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğusu, Sivas’ın garp ve yıldız ilçelerinde bu akşam saatlerinden ferda sabaha büyüklüğünde yerel adına kuvvetli sağanak beklendiğini tamlayan Şahbaz, vatandaşları olumsuzluklara alın tetik olmaları konusunda uyardı.

Şahbaz, erte sabahtan akşam saatlerine kadar Maşrık Küçük Asya’nun şimal ve batısı ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli sıkıntı beklendiğini kaydetti.

Üç ilde sıcaklıklar

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre bu hafta, üç balaban ilde hava raporu çağ saatlerinde şu şekilde olacak:

Ankara’da albeni, hafta süresince parçalı düz kayran haddinden fazla bulutlu olacak. Çarşamba ve perşembe günleri espaslı boğanak bekleniyor. Genişlik faziletli çekicilik sıcaklıkları sıra saatlerinde salı 22, çarşamba 20, perşembe 17 evre hissedilecek.

İstanbul’da havanın erte ve çarşamba modüler bulutlanmış olacağı durum ediliyor. Perşembe günü ise Rum yakasında aralıklı sağanak bekleniyor. İlde bildirme erdemli sıcaklığın erte ve çarşamba haset 21, perşembe 22 paye olması öngörülüyor.

İzmir’de ise sıcaklığın erte ve çarşamba 26, perşembe 25 kademe olacağı tutum ediliyor.

Share: