Cesedi nehir yakınında vabeste halde bulunan arkadaşının maaşını çekip aksata yapmış!

Zonguldak’ta ev ayında kimliği belgisiz el ve ayakları kapalı halde bir erkek cesedi bulundu. Morga kaldırılan cesedin yapılan kimlik tespitinde Arif Baykal’a ilişkin olduğu tayin edildi. Kıya şüphesiyle harekete geçen ekipler olayla ilgisi olduğu belirtilen Kıymetiharbiye Deniz Kazı’ı gözaltına aldı. İfadesinin arkası sıra salıverilen Akbaş’ın peşi sıra bölgedeki asayiş kameraları incelendi.

ALIŞVERİŞ YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Teknik takibe takılan Akbaş’ın, azrail kayıtlarında Arif Baykal ile ırmak kenarında en son alay malay tanıdık birey olduğu tayin edildi. Baştan gözaltına alınan Akbaş’ın evinde yapılan aramada ise maktul Arif Baykal’a ilişkin vezneci kartları de ele geçirildi. Baykal’ın maaşını çektiği, banka kartıyla marketten ahzüita yaptığı üstelik belirleme edilen Akbaş, gönderme edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“11 YILDIR TANIŞIYORUZ” DEYİP MAAŞINI ÇEKTİ

“Bilerek insan katil” suçlamasıyla 3. Sakil Ukubet Mahkemesi’nde bilgili karşısına çıkan Akbaş, tıpkı eski duruşmasında 11 yıldan bu yana tanışıklığı olduğunu ifade ettiği Arif Baykal’ı öldürdüğüne yönelik suçlamaları kabul etmedi. Arif Baykal’ın bire bir süre önce Bolu’ya gezmek amacıyla yanından ayrıldığını tıpkı elan tek görüşmediğini belirten Deniz Kazı, vezneci kartlarıyla yaptığı alışverişlere ilişik de “Kartları gitmeden bana bıraktı. Tıpkısı süredir görüşmedik. Öldü mü yaşıyor mu? diyerek maaşını taharri ettim” diyen maznun, “Bu suçu ben işlemedim. Kendisi benden ayrıldıktan sonra başına bu fenomen geldi. Köye yırtılmak istediğim çıkmaz köpeği üzere ip aldım. Köpek amacıyla ipi hangi ant aldım hatırlamıyorum. Baykal neredeydi bilemiyorum. 17 Ocak’ta Arif’in öldüğünü İ.Ç.’nin aramasıyla öğrendim” dedi.

MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Savcılıkça hazırlanan mütalaada ise iddia edildiği şekilde ipin köpeği bağlamak amacıyla alınmış olabileceği belirtilse üstelik cesedin ellerinin ve ayaklarının vabeste olmasının tesadüf olamayacağı belirtildi. Müebbet hapis cezası talep edilen sanığın avukatının mütalaaya cebin savunmasını hazırlaması için duruşma encam bir tarihe ertelendi.Share: