CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Gaziler Günü zımnında niyet yayımladı

CHP Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle kuvve yayımladı.

Tüzün, mesajında, cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, silah arkadaşları ve bütün kahraman gazileri rahmet, minnettarlık ve şükranla andığını aktardı.

Gaziliğin önemi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve müdafaasında gazilerin ortaya koyduğu cesurluk ve fedakarlığa değinen Tüzün, şunları belirtti:

“Bizlere bu vatanı hediye eden gaziler, Malazgirt’te olduğu üzere Çanakkkale’de, İnönü savaşlarında, Sakarya Düzlük muharebelerinde ‘evvel vatan toprakları, geçmiş değerlerimiz’ dediler daha sonradan canlarını düşündüler. ‘Bayraklar öncü eden üstündeki kandır, Toprak önünde ölen varsa vatandır’ düşüncesi ile hiç irtical şehitlik mertebesine yansımak için ileriye koşan gazilerimiz, vatanımızın kurulmasında ve korunmasında sergiledikleri yiğitlik ile seçkin ant hatırlanacaklardır.

Milletimizin makus talihinin yenildiği topraklar olan Bilecik, bu değerin bildirme çok bilindiği kadim şehirlerden birisidir. İçlerinde yurt aşkı hiçbir antlaşma azalmayan gazilerimizin türe ettiği değere kavuşmaları ve bildirme saygın konuma gelmeleri amacıyla değme ahit elimizden gelen çabayı göstermenin gayretinde olacağız. Bizlere kişi edilen eren vatanın kurulması ve müdafaasında gerektiğinde canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, zırh arkadaşları ve ebediyete zeki fail bütün gazilerimizi yağmur ve şükran duygularıyla hatırlıyor, sıhhatli olan gazilerimize şükranlarımızı iletiyorum.”

Share: