CHP Heyeti Tepebaşı’nda Türkiye’nin İlk Beyinli Şehir Projesini İnceledi

Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’da evvel ve bir tane olma özelliği haiz, bir numara döl aptal site projesi Remourban’ın uygulama alanı Melih Savaş Hayat Köyü’nü durumunda inceleyen TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akaret, CHP Kadro Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Açık Deniz Özkoç ile CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, kalburüstü çalışmalarından dünya Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç’ı kutlama etti.

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Mebus Haydar Akar, CHP Takım Başkanvekili ve Sakarya Mebus Açık Deniz Özkoç ile CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’ın konuğu adına Tepebaşı Belediyesi’nin projelerini yerinde gördü. CHP Eskişehir Mebus Yengi Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen’in bile katıldığı ziyarette Ataç, konuklarına merkezleri tanıttı.

BİRİMLERİ İNCELEDİLER

Konuklar evvel olarak bir numara zürriyet Türkiye’deki önce ve bir tane fikirli kent projesi olan Remourban’ın uygulama alanı olan Melih Cenk Dirim Köyü’nde kayran düz birimleri inceledi. İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Kurgu Atölyesi’ni, Fizyoterapi ve Iyileştirme Merkezi’ni ve Alzheimer Misafir Evi’ni konuşma eden mihman astronomi elan bilahare Sağlam Özöğüt Yaşam Merkezi ile Tepebaşı Belediyesi’nin pandemiden çevre yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerini ölümsüzleştirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Varlığınız Sağlığımız Anıtı’nı üstelik durumunda gördü.

Ataç proje ve çalışmalara ilişik bilgiler aktarırken, uluslararası düzeyde Türkiye’ye ilk defa kazandırılan ödüllerden üstelik bahsetti. Konukları dahi çalışmalarından dolayı Ataç’ı tebrik ederken, başarılarının devamını diledi.

Share: