CHP lideri Kılıçdaroğlu namına hakaret fail canlı kıza pusula yazdı: Tek çocuğun yargılanmasına gönlüm razı gayrimümkün

CHP Bingöl Solhan İlçe Başkanı Mehmet Aktif, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun namına hakaret fail zihayat kıza yazdığı mektubu içtimai medya hesabından paylaştı.

Paylaşıma bakarak; Kemal Kılıçdaroğlu’nun namına hakaret eden tendürüst kıza yazdığı betik şöyle: “Sevgili H.. Facebook sayfandan bana taşlama ettiğin iddiasıyla üzerine Ankara Çocuk Mahkemesi’nde ceza davası açıldığını öğrendim. Sosyal medya hesaplarından yapılan hakaretlere ilişkin, avukatlarımın şikayet dilekçeleri üstüne soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır. Taşlama edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Olay tarihinde 18 yaşından adi olduğun anlaşılıyor.

“HİÇBİR ÇOCUĞUN YARGILANMASINA GÖNLÜM RAZI OLMAZ”

Açık Oturum düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini birey edeceğimiz tendürüst ayrımsız arkadaşımızsın. Siyasetin amacı ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle gelişigüzel elan müstakil, daha görgülü tıpkı Türkiye hazırlamak olmalıdır. Bu nedenle paylaşımın içeriği hakaret olsa de hiçbir çocuğumuzun bilgili karşısında yargılanmasına gönlüm razı imkânsiz. Şüphesiz hız kararı olmadan senin bu suçu işlediğini evvelce tabir etmem evrensel hukuka ve vicdana aykırıdır. Fakat suç tarihinde yaşı tezyifkâr tıpkısı evladımızın sormaca böylece ulaşılan delillere göre bilgili karşısına çıkıp kendini kavzamak zorunda kalması üstelik gönlümün akseptans edebileceği bir başlık değildir. Avukatlarıma mir verip derhal şikayetten vazgeçmelerini istedim.

“SANA VE AİLENE SAYGILARIMI SUNUYORUM”

Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin bilge olduğu, uzlaşma dili ve kültürünün yerleştiği ayrımsız büyüklük teslim edebilirsek huzur içerisinde görevimizi yaptığımızı düşünebileceğim. Sana ve ailene yeryüzü samimi selam ve saygılarımı sunuyor, sevdiklerinle bahtiyar ayrımsız ati diliyorum.”Share: