CHP lideri Kılıçdaroğlu, namına “Hodri kayran” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tokat’tan cevap verdi

CHP, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun bugün Tokat’ta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmadan bölümler içeren aynı videoyu içtimai medya hesabında yayınladı. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu da CHP’nin paylaşımını, “Ne oldu Erdoğan, bağırıp çağırıyordun güzeşte. ‘Akşam gel’ dedim, benzin dökmüş kediye döndün. Kimmiş korkak, Erdoğan” mesajıyla alıntıladı. CHP’nin paylaştığı videoda, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben Tokat’ta söylediği şu sözlere yer verildi.

“YÜREĞİN VARSA ÇIK KARŞIMA”

“Hep demokrasilerde iktidar ve ihtilaf partilerinin genel başkanları bu arada televizyonlara çıkarlar. Vaktiyle bile böyleydi. Merhum Ecevit, Turgut Özal, Süleyman Demirel çıkarlardı beraber, medenileşmiş insanlar kabilinden oturur, gazeteciler soru sorar, bunlar dahi karşılık verirlerdi. Demin benden kaçıyor, çıkmıyor karşıma. Dün Osmaniye’den yer okudum, şimdi Tokat’tan, esnafın arasından, vatandaşın nezdinde baştan Erdoğan’a yer okuyorum. Yüreğin varsa, cesaretin varsa, hesap verilecek hiçbir şeyin yoksa gelirsin karşıma. Devletin bütün imkanları uğrunda. Devletin hep imkanları elinde. İstiyorsan bakanlarını hıyanet. İstiyorsan danışmanlarını hıyanet. Iştiyak edersen promterını şike. Vallahi birlikte billahi bile yegâne başıma çıkacağım yegâne başıma.

“VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOKTUR”

Geçkin söyledim; ‘Akşam bekliyorum, ne televizyonda istiyorsan. Senin dünya kadar yandaş televizyonun var, o televizyonlara çıkalım.’ Ama karşıma çıkmaya atılganlık edemiyor. Bulmuş YANLIŞSIZ Parti milletvekillerini, bana oradan yer okuyor. Sen kim, kayran intikal etmek kim. Yer okuyorsan çık karşıma çık. Yiğitler üzere, aslanlar kabilinden ‘Çıkacağım’ diyeceksin, o antlaşma ego diyeceğim kim ‘Helal olsun, girmek ki karşıma çıkabiliyor’. Sen orduyla gel, orduyla. Senin bir sürü adamın var böyle. Tıpkı sürü beslemen var senin. Ayrımsız güruh oligarkın var senin. Onlarla de gel, on paralık korkmam. Hiç korkmam, verilmeyecek hesabımız yoktur. Şayet aynı adisyon verilecekse ben hesabı milletime veririm, o büyüklüğünde.”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:

Share: