CHP Sözcüsü Öztrak’ın Dinlediği Uşaklı Yurttaş: “Ego Selim Partiliyim, Oy Verdim. Bundan Sonra Size Talih Veriyoruz”

Bilim: MAHİR BAĞIŞ – Kamera: FURKAN ERDEM

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a Uşak’ta derdini anlatan tıpkısı vatandaş, “Ben DOĞRU Partiliyim, düşünce verdim. bundan sonra size yıldız veriyoruz ama sizin da mebzul çalışmanız geçişsiz. Bu ülke, cümle boğuk. Biz sebep iktidara getirdik bu insanları? Elan evire çevire günlerimiz olsun diye. Maatteessüf güzelce günlerimiz olmadı, iyicene günlerimizi benziyoruz” dedi. Bire Bir telefon bayii birlikte cesaret kartına taksit yapılabilmesini arzu ederken, “Bizde diş kalmadı artık dişleri sıka sıka” diye yaşanan iktisadi durumu özetledi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yüksek Öztrak’ın başkanlığındaki CHP Iktisat Masası, zaman Uşak’ta sivil toplum kuruluşları ve hisse senedi dünyası toplantısının ardından mütenevvi temaslar yaptı. CHP’li milletvekilleri sanayi ve tecim odalarını, esnafı ülfet etti, yurttaşların derdini dinledi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Ahmet Atak, Yardımcı merkezde esnaf ziyareti yaptı.

Öztrak’ın dinlediği esnaf yurttaşların telefon alırken cesaret kartı kullanamamasına reaksiyon göstererek, “Budun şu zaman mütemmim kredisi çekip daha pahalıya alıyor. 3 aylık ödeyemiyor. Bildirme ucuz maşa 7 bin, 8 bin lira olmuş. Nasıl ödeyebilecek” dedi.

CHP heyetinin müzakere ettiği bezzaz, çıktı amade nişane kullanıldığı ve kıyafet diktirilmediğini belirterek, “Müdavimleri var onlar yaptırıyor yoksa bütün hazır eser kullanıyoruz” dedi. Dükkana ziyarete mevrut benzeri vatandaş önümüzdeki seçimlerde AKP rey vermeyeceğini belirterek şunları söyledi:

BEN AK PARTİLİYİM, REY VERDİM. ÇIKTI SİZE ŞANS VERİYORUZ”

“Ego AK Partiliyim, fikir verdim. imdi size felek veriyoruz amma sizin dahi mebzul çalışmanız lazım. Bu mevki, sistem boğunuk. Tığ sebep iktidara getirdik bu insanları? Henüz fena hâlde günlerimiz olsun diyerek. Maatteessüf fena hâlde günlerimiz olmadı, evire çevire günlerimizi bekliyoruz, inşallah olacak.”

KOKOREÇ SATIŞLARI DA DÜŞTÜ

CHP Yardımcı Milletvekili Özkan Yalın ile CHP milletvekilleri İlhami Aygün ve Mehmet Güzelmansur’un konuşma ettiği bire bir kokoreççi, “40 lira. Satışlar düştü. O yüzden bozuk işi yapamıyoruz. Günde 2 yada 3 tane (kokoreç) bağlıyorum geçen sene 5-6 idi” sözleriyle durumunu anlattı. Esnaf, sabık yıl tıpkısı bandaj kokoreçi 150-200 TL’ye alırken, zaman fiyatın 450 TL’ye çıktığını anlattı.

“BİZDE DİŞ KALMADI ARTIK DİŞLERİ SIKA SIKA”

Tıpkı eksantrik telefon bayii dahi güven kartına taksit yapılabilmesini irade ederken, “Bizde diş kalmadı imdi dişleri sıka sıka” diyerek yaşanan kazançlı durumu özetledi.

15 TL OLAN 100 GRAM KESTANE 25 LİRAYA ÇIKTI

İlhami Aygün’ün “İşler şüphesiz gidiyor” sorusuna bir esnaf, “Kestane fiyatları şu an üzere faziletli. Yiyemiyor amma üç beş parça alıyor gidiyor. 1 kilosu 180 liraya geliyor çiğ adına. 100 gramını 25 liraya satıyorum. 10 kişiden 1 can alıyor belki. Sabık yıl 100 gramı 15 liraydı, kazanabiliyorduk” dedi. Saylav Akif Hamzaçebi’nin “Minimum ecir büyüklüğünde kazanmıyor musun” sorusuna esnaf, “Hayır” yanıtını verdi.

Iktisat Masası’nın incelemelerde bulunduğu devlet sayısı Çeltek ile birlikte 44’e nail oldu.

Share: