CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Tümen takım başkanvekillerinden eş açıklama Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Fırka kadro başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların türe ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Vazıh, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclislerinin DOĞRU Fırka takım başkanvekilleri, Tekirdağ’bile Rumeli İskelesi’nde matbuat toplantısı düzenledi.

Toplantının eş açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi SELIM Parti Grup Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, SELIM Partili 11 büyükşehir grup başkanvekilleri adına Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün meram gösterdiği çağcıl medeniyetler seviyesinin konusunda gezinti gayesi doğrultusunda olduklarına vurgu yaptı.

Yüksel, genel manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhur Reisi Recep Takbih Erdoğan’ın arzu belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa doğruluk ettiği hizmeti isnat etmek ve verilmesini arzulamak için tıpkı araya geldiklerini tabir etti.

Yaklaşık 100 sene geçmiş Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk tarafından kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün sağgörü ve hedefleriyle yakından yahut uzaktan benzerliği da kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun başka milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla eğin düşünce güdümünde ilerleyici tıpkısı siyasi yapı haline mevrut partinin tabir yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun asıl prensibinin “aksiyon hesabına vesile üretmek” olduğunu ati sürdü.

“Tahminlerinden imdi bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine soy göndermediğini sav ettiğini anlatım fail Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları kamu açıklamalarda, ‘hükümet bize hamur göndermiyor’ diye halkımızı kandırmaya müteharrik ve mağdur edebiyatı özne CHP’li 11 büyükşehir şehremaneti başkanının yalanlarını, zaman ev sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine dökme heybet ödeneğinden bir örnek vererek kanıtlamak ve gerçekleri halkımızla ısınmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, AK Tümen hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı için merkezi bütçeden 1 bilyon 132 milyon 553 bin liralık göndermiştir.

Öyle tıpkısı CHP’li belediye düşünün ki beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan DÜRÜST Partili hükümete müteveccih, ‘AK Fırka hükümeti mülk göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle envestisman yapamıyoruz’ yalanlarıyla aksiyon bilmezliklerine mazeret adına hükümeti suçlasın ve bunca yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen gelir bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yine SELIM Parti hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan de anlaşıldığı kabil Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir uray başkanları da çalkantılı beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP marifetiyle yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Fırka takım başkanvekilleri olarak zaman hem Kılıçdaroğlu’na hem dahi millete yetişkin çağrıda yatmak için bire bir araya geldiklerine işaret etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını sav eden Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz aracılığıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve uyuzluk yüzünden serian çökmektedir. Belediye başkanlarınıza elan önceki yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı değer bulmamıştır. Belediye başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve gelişigüzel ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken birlikte algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maatteessüf uray başkanlarınızın bu yalanına siz birlikte ortak olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin nezdinde ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi tanıtlama etmeye çağırma ediyoruz. Bunu tanıt etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde iftiracı zar ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar en pahalı suyu kullanıyor”

Yüksel, YANLIŞSIZ Partili belediyelerin herhangi bir ahit çalışmaya, üretmeye, milletin hak ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

SELIM Partili belediyelerin layenkati çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin takanak, hile ve beceriksizliğine mahkum etmemek amacıyla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin arz pahalı suyunu kullandıklarına vurgu özne Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Lağım Döşemi İdaresi olduğunu gelecek sürdü.???Share: