CHP’li Erol: “Muhalefetteyken Bunu Yapıyorsak, İktidarda Neler Yapacağımızı Düşünün”

Bili: TAMER ARDIL ERŞİN – Müşteri: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’birlikte; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projesi Gazi Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi inşaatının asıl atma töreninde; ” YANLIŞSIZ Parti, Türkiye’birlikte en ateş parçası olduğu ilde yaşanan sorunlar karşısında beceriksizlik ve çaresiz kalırken, eğitim hayatına ulama verecek okulları yapmazken, biz muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, şehremaneti başkanlarımız yetişti ve umum attı. Bu hangi emretmek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’da İBB’nin yürüttüğü Elazığ Gazi Mesleki ve Maharet Rum Lisesi inşaatının asıl atma törenine katıldı. Elazığ depreminde hasar gören ve İBB marifetiyle yenilenen ekol binasının ana atma töreninde konuşan CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, şunları söyledi:

“Çok bodur ve halis konuşacağım. Elazığ’da 20 belediye var. 20 belediyenin 20’si da Topluluk İttifakı. Bizim, en üst seçime kadar 20 belediyenin 20’sinde biricik sedir üyemiz bile yoktu. Bırakın belediye başkanını… İlk posta, Ulus İttifakı’ndan sadece şehir merkezinde; 4 kesim belediye meclis üyesi seçtik. Yani sorumluluk alanımız bu, Elazığ’üstelik.

Ama düşünün ki YANLIŞSIZ Tümen, Türkiye’bile en dallı güllü olduğu ilde yaşanan mesail karşısında iktidarsızlık ve naçar kalırken, eğitim bilimi hayatına yardım verecek okulları yapmazken, biz muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, belediye başkanlarımız yetişti ve umum attı. Bu hangi etmek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün.

Bu okulu yaptırmanın hikayesi haddinden fazla enteresan. Hareket sonrasında, 30 milletvekilimiz; durumunda araştırmalar yazmak üzere Elazığ’a geldiler. Yaptığımız tetkikat neticesinde ve sürecinde, YANLIŞSIZ Fırka milletvekilleri, dediler ki; ‘CHP milletvekilleri gezmeye gelmiş ama, biz isteriz kim gelip üstelik Elazığ kamuoyuna bire bir meslek da biz yapıyoruz desinler’ diyerek bir beklentiye soktular.

İstanbul Büyükşehir Belediyemizi aradık, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızı aradık, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Başkanımızı aradık. Hepsi, ‘Elazığ’a çalışmak bizim amacıyla onurdur’ diye niteleyerek; ayrımsız değil üç meslek yaptırma kararı verdiler.

Bugün Ekrem Başkanın yaptığı okul sadece tıpkısı okul değil. Okulun adı bir tane. Bir Tane yapı ölçeğinde Milli Yetişek Bakanlığı bütçesinin bile yapamadığı sunma nazik boyutta meslek. Alışılagelen 24 derslik aynı okul yaptığınızda bu okul ile kıyasladığınızda, Elazığ’a 10 ekol kapasitesinde CHP’nin… Sadece eğitim gayeli değil. Burada köy enstitülerinin mantığı var. Eğitim-öğretim, mesleki ustalık, donanım, halk sanatlarının geliştirilmesi… Bu; CHP’nin bu bölgedeki bir okulu kendisine, bize kazandırdılar. Okulumuzun kılıklı olmasını diliyorum.”Share: