Çiğli Belediyesi’nden “Yerelde Avrat-Erkek Eşitliğine” Destek

Yerelde kadın eş eşitliğinin sağlanmasına korumak amacıyla Avrupa Yerli Yaşamda Karı Eş Eşitliği Şartı (CEMR) belgesine imza atan Çiğli Belediyesi’nde Domestik Eşitlik Gösteri Planı tedbir çalışmaları başladı. Hazırlık kapsamında önce olarak Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) yoluyla uray bürokratlarına müteveccih bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Daha önce Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi yoluyla planlı Yerel Yaşamda Karı Eş Eşitliği Şartı (CEMR) belgesine imza atan Çiğli Belediyesi’nde site hizmetlerinin eşitliğe duyar yapılabilmesi üzere Yerli Teadül Eylem Planı çalışmaları başladı.

CEİD Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Ünal ve Terbiye Koordinatörü Sunay Demircan şehremaneti bünyesindeki kırtasiyeci ve personele yetişek verdi.

KOMUTAN GÜMRÜKÇÜ: “TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Değer kent – denk topluluk ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Komutan Gümrükçü, “Sosyal aksiyon ve kültürel değişimin içtimai eşey eşitliğinin sağlanmasıyla gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz. Çiğli Belediyesi yerine, bu noktada üzerimize düşen sorumluluklar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi’nin hazırladığı Avrupa Yerel Yaşamda Eş Erkek Eşitliği Şartı belgesine imza atmıştık. Demin birlikte imzaladığımız tören düzeni doğrultusunda hayatın seçkin alanındaki eşitsizliklerin giderilebilmesi üzere çalışacağız. Karı- erkek eşitliği çalışmalarına yerelden avangart kalkmak ve hizmetlerimizi eşey eşitliği temelinde kapsamlı arkaç ifade etmek istiyoruz” dedi.

Share: