Çınar baştan MESKOB Başkanı seçildi

Manisa 22. Kesim Esnaf ve Sanatkarlar Yüreklilik Kefillik Kooperatifleri Birliği (MESKOB) 51. Çarpık Çurpuk Umumi Yerleşmiş’nda 1994 yılından beri riyaset görevini sürdüren Recep Çınar baştan başkanlığa seçildi.

Yunusemre ilçesindeki benzeri otelde gerçekleştirilen umumi kurula TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir 16. Mıntıka Birliği Başkanı Yiğitlik Hünü, Manisa Tecim İl Müdürü Muharrem Özel, Ahali Bankası Havza Müdürü Rıfat Ertuğ Antrenör, Umum Bankası Manisa Bölüm Müdürü Ulvi Yurt Ayyıldız katıldı. Sedir başkanlığına Toprak Birliği Başkanvekili ve Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Itimat Kefillik Kooperatifi Başkanı Fatih Çataldere seçildi. Umumi kurulda ülkemizi derinden yaralayan depremde hayatını kaybeden depremzedeler üzere, esnaf ve sanatkarlar üzere bir dakikalık istinkâf etmek duruşunda bulunuldu. Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefillik Kooperatifi Birliği Müdürü Fahrettin Orucu, hareketlilik raporu konusunda bilgilendirmede bulundu.

“Manisa kendisine 12,5 milyon mali yardımda bulunduk”

Manisa 22. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Recep Çınar, umumi kurula katılan kooperatif başkanlarına, üyelere teşekkürname etti. Çınar, “Pandemi sonrası ülkemiz Kahramanmaraş merkezli bir yer sarsıntısı yaşandı. Ülkemizin 7’de birini kapsayan tıpkısı hareket. Herhangi Bir aktarılma ölmüş sayısı artmakta. Ölenlerimize Tanrı’tan yağmur diliyorum. Kalanlar amacıyla devletimiz milletimiz fert siparane çalışıyor. Balaban gayretler sonucu çok insanımız o enkazını altından çıkarıldı. Bizim yapabileceğimiz esnaf kefillik kooperatifleri namına TESKOMB öncülüğünde finansal yardımda bulunmaktı. Manisa 22. Kesim Birliği yerine 12,5 milyon TL finansal yardımda bulunduk. Manisa’da yoz görülmemiş finansal desteğin birlikte ayni destekler gitti, gitmeye bitmeme ediyor. Tanrı Manisalılardan razı olsun. O insanların oradan yardıma ihtiyaçları var” dedi.

Bölge finansmanı 4 milyar 150 milyona imdi

Esnaf ve sanatkarlara sağlanan finansman desteğinden bahseden Çınar, “Devletimiz, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız, TESKOMB el ele vererek esnaf ve sanatkarın sıkıntıların çözümü noktasında güven nakzetmek amacıyla çalışıyor. Nahiye finansmanımız 4 bilyon 150 milyon TL’ye daha çok. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Seçimler bundan sonra 4 yılda benzeri yapılacak

Bundan ahir süreçte seçimlerin bundan sonra 4 yılda tıpkı yapılacağını tamlayan Çınar, 2 yıl bilahare yani 2025 yılında mali genel kurulun, 2027 yılında ise seçimli genel kurulun yapılacağını tabir etti. – MANİSA

Share: