Coca-Cola İçecek önceki yarıyılda tarihinin sunu efdal eş hacmine ulaştı

Coca-Cola İçecek (CCI), 2022 yılının ikinci çeyreğinde raporlanan bazda yüzdelik 25, organik bazda ise yüzdelik 15 tutar artışı elde etti.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, eş tüketimi kanalındaki peklik ve yerinde istihlak kanalındaki iyileşmenin etkisiyle CCI’ın Türkiye koca hacmi yüzde 20 yükseldi.

Bir sene geçmiş dönemde yüzdelik 21 büyüyen uluslararası operasyonların satma hacmi, raporlanan bazda yüzde 29, örgensel bazda ise yüzdelik 13 büyüdü.

Özbekistan’dan yüksek performans

CCI operasyonlarının genişlik yıpranmamış üyesi olan ve entegrasyonu birlik hızıyla bitmeme fail Özbekistan, yüzdelik 29’luk as hacmi artışı gerçekleştirdi. CCI’ın arz hızlı büyüyen operasyonlarından biri olan Pakistan, eş noktalarına mütezayit ulaşım, buzdolabı konumlandırmaları ve yerinde tüketim ile çağcıl dağınık kanallarındaki tüvana düzelme yardımıyla hacmini yüzde 18 artırdı. CCI’ın FAVÖK marjı ikinci çeyrekte yüzdelik 20 namına gerçekleşti.

“Rekor sonuçlar zorlu koşullarda yürütme kabiliyetinin kanıtı oldu”

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Coca-Cola İçecek Kayırıcı Yöneticisi (CEO) Burak Başarır, “Emtia, taşımalık ve iş maliyetleri üzerindeki enflasyonist baskılara karşın, ruhlu cirim, iyileşen hat ve paket dağılımı, zamanında yapılan kıymet ayarlamaları, ferah yönetilen riskten dehalet araçları ile tutumlu masraf yönetimimiz, marj baskılarını bir dereceye kadar azaltmamızı sağladı. Bu çeyreğin rekor sonuçları, CCI’ın faziletkâr volatiliteye erbap piyasalardaki deli dolu yürütme kabiliyetinin benzeri kanıtı oldu.” ifadelerini kullandı.

Başarır, önümüzdeki dönemde bile zorluklarla başa çıkmak için; zamanlı fiyatlama aksiyonları, aktif iskonto yönetimi, proaktif dirimsel artma yönetimi ve disiplinli gider alışkanlıklarına güvendiklerini belirtti.

“Sayısal adına etkinleştirilmiş çokça kanallı platformlarımızı geliştirmeye bitmeme edeceğiz”

“Şirketimizin amacı, sürdürülebilirliği stratejimizin odak noktasına koyarken yaptığımız gelişigüzel işte paydaşlarımız amacıyla ayar yaratmaktır. Bu gaye doğrultusunda, ikinci bütünleşmiş ruh raporumuzu arz anlaşılır, dümdüz ve slayt tehi ile yayınlamış olmaktan gurur duyuyoruz.” diyen Başarır şöyle devam etti:

“Mevlana Celaleddin-i Rumi’den esinlenerek ‘Olduğumuz Gibi’ teması ile yayınladığımız bütünleşmiş elektrik raporumuzda başarılarımızı, gelişim alanlarımızı ve öncülük ettiğimiz girişimleri paydaşlarımızla paylaştığımız için mutluyuz. Açık portföyümüzden faydalanarak kaliteli büyümemizi hızlandırıp, müşterilerimiz ile tüketicilerimiz, çalışanlarımız ve süresince bulunduğumuz sosyete için daha ferah tıpkısı gelecek görüntülemek amacıyla çalışıyoruz. Sayısal kendisine etkinleştirilmiş haddinden fazla kanallı platformlarımızda tüketicilerimizi yetiştirmek ve temas vesile amacıyla mütebeddil tercihlere karşılık yüklemek amacıyla nişane portföyümüzü geliştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: