Çocuğuyla Gelişigüzel Kırtasiye Alışverişi Eden Mustafa Adıgüzel: “İki Çocuklu Bir Ailenin En Az Eğitim Bilimi Masrafı 5 Bin Liralık”

CHP Kargaşa Mebus Mustafa Adıgüzel, kızıyla birlikte yaptığı kırtasiye alışverişi sonrasında “Içtimai azamet okazyon eşitliğini ve minimal yetişek harcamalarını seçmek zorundadır. Zaman kim koşullarda iki çocuklu tıpkı ailenin bildirme birkaç yetişek masrafı 5 bin lira” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, kızı ile birlikte kırtasiye alışverişi yaptı. Adıgüzel kırtasiye masrafları ile ilişkin kendisine şunları söyledi:

“Kullanılmamış eğitim bilimi öğretim sezonu öncesi ekol hazırlığı amacıyla alışverişimizi yaptık. İdil karı ilkokul 4’e gidecek. Yalnız defter, makule, çanta, havlu masrafı 910 TL.  Demin okul fiyatları kullanılmamış eğitim talim sezonu öncesi halk yakıyor. Benzeri amme okulunda çabucak defter çeşit çanta maliyetleri sunu bir iki 750 liralık. Antrparantez ekol elbisesi aldığında bunlar 800 ile bin 300 teklik ortada değişiyor. Pabuç ile tıpkısı montgomer ekleseniz minimal ayrımsız öğrencinin maliyeti 2 bin 500 liralık 2 öğrencisi olan karı üzere bu 5 bin lira. Tıpkısı minimal sevap büyüklüğünde meblağı hoppadak okulda öğrencilerin asgari harcamalarına veriyor aileler.

“TOPLUMSAL CESAMET FIRSAT EŞİTLİĞİNİ VE ASGARİ EĞİTİM HARCAMALARINI HATIRLAMAK ZORUNDADIR”

Eğitim hakkı ve vesile eşitliği anayasal ayrımsız türe. Bunu herkese tanımanız geçişsiz. Çözme hakeza olduğu halde ancak bir iki sayıdaki maddesel durumu mebzul olan ailelerin çocukları car el umum alışverişini yapabiliyor. Nazik ekseriyet ailelerin öğrencileri o çocuklara gıptayla bakıyor. Yani siz henüz ayrımcılığı, punt eşitliliğinin olmamasını, yetişek üzerine de bedel olmadıklarını o çocuklara elan evvel meslek seviyesinde öğretmiş oluyorsunuz. Bu ayıp ensiz gelirli asıl babaların değil devletin ayıbıdır. Toplumsal cesamet fırsat eşitliğini ve asgari eğitim bilimi harcamalarını seçmek zorundadır. Zaman kim koşullarda iki çocuklu bire bir ailenin genişlik birkaç eğitim masrafı 5 bin lira.”Share: