Çocuk hasretiyle kansere yakalanan cet hayatını kaybetti, çağa nöbeti tutan aileler kanun boğuldu

Uşak hasretiyle kansere yakalanan cet hayatını kaybetti, döl nöbeti markajcı aileler yasa boğuldu

DİYARBAKIR – Diyarbakır’üstelik yıldırı örgütü PKK marifetiyle kaçırılan evlatları üzere HDP İl Başkanlığı binası uğrunda evlatlarına ittihat etmek üzere eylem fail aileler arasında yer düz ağababa Ekrem Daha Çok (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden yakalandığı kansere aşınmış düştü. Haberi düzlük çadırdaki aileler, yasa boğuldu.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları aracılığıyla dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’de ayrımlı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP toprak binası uğrunda yurt eylemi başlatan ailelerin uşak nöbeti bin 139’uncu gününde bitmeme ederken teferruatlı süre evladının hasretiyle nöbette olan ağababa Ekrem Bundan Sonra (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden kansere yakalanmıştı. Biraz ay evvel tedavi altına alınan ve karaciğer kanserine yakalanan ata Artık, Malatya İnönü Üniversitesi’nde kısık bakım servisinde otama altına alınmıştı. Çıktı, evladına kavuşamadan geçkin, Hatay Devlet Hastanesinde kansere yenik düştü.

Eşi Aysel Imdi ile 13 Kasım 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Bundan Sonra, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de hisse senedi yerinden eve gittiği sırada kaybolduğunu ve tıpkısı henüz kendisinden haber alamadıklarını söyleyip dönmesi amacıyla çağrıda bulunmuştu.

Birlikte baş başa aynı hasreti çektikleri aileler, haberi alınca yasa boğuldu. Çadırda aileler Erhan Daha Çok’ın fotoğrafıyla sonuç vasiyetlerini adına getirerek çağrıda bulunarak başsağlığı diledi.

Ailelerden Süleyman Vazıh, Ekrem Daha Çok’ın uşak hasretiyle kansere yakalandığını kaydetti. Aydın, “Hatay’dan gelerek bizimle birlikte zürriyet nöbeti markajcı Ekrem ağabeyimiz maatteessüf ahiret yolculuğu etmiş. Evladının hasretine dayanamadı, biz aileler olarak haddinden fazla üzgünüz. Kendisiyle telefonla bile konuştuk, serencam sözünü söyleyerek evladının hakkının aranmasını istedi. Bizde bugün onun vasiyetini yerine beyan etmek amacıyla oğlunun fotoğrafını elimize aldık, onun evladı ve özlük evlatlarımızın hakkını sonuna büyüklüğünde savunacağımızın sözünü verdik. Maatteessüf evlanın hasretiyle amansız hastalık teşhisi konularak irtihal etti, aileler olarak namına rahmet diliyoruz. Eşi ve yakınlarına birlikte başsağlığı diliyoruz” dedi.

Annelerden Mevlüde Üçdağ, ebedî uyku fail Ekrem Daha Çok’ın gözü kilitsiz küreksiz gittiğini dile getirdi. Üçdağ, “Biz bu sabahleyin Ekrem Beyin ebedî uyku haberini aldık ve çok üzüldük. Bura resmen yasa boğuldu. Oğlunun hasretini çeke çeke amansız hastalık hastalığına yakalandı ve ahiret yolculuğu etti. Gözleri bulutsuz gitti, hepimiz sağlığımızdan olduk. Tanrı, yağmur eylesin, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Share: