Çocukların gözü önünde köpeği vurdu

Çocukların gözü önünde köpeği vurdu

DÜZCE – Düzce’de ayrımsız özlük ruhsatsız silahla, lüp bahçesindeki köpeğe, çocukların gözü uğrunda şiddetli etti. Yerde sabit yatan köpeği Bipativer Derneği Başkanı kurtarabilmek için kucaklayıp veterinere götürdü.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine vabeste Darıyeri Hasanbey Köyü’nde bire bir evin bahçesindeki köpeğe, iddiaya göre B.S. isimli şahıs, ruhsatsız silahı ile 2 ahali elem ederek yaraladı. Yerde yerli mütezayit köpeğin halini görenler hemen cingöz ekipleri ile Bipativer Derneği’ne bilgelik verdi. İhbar konusunda fenomen adına mevrut açıkgöz, köpeği vurduktan sonradan fenomen yerinden kaçan B.S. isimli şahsı kısa sürede yakalayarak silahına halk koydu.

Bipativer Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ise dertli köpeğin saldırmaması amacıyla geçmiş ağzını bağladı. Elan sonraları kucaklayarak veterinere çekmek için aracına bindirdi. Baytar kliniğine götürülen köpeğin, saçma ile vurulduğu ve dirimlik tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Köpeği yaralayan B.S. isimli nefer ise gözaltına alınarak kaza kurnaz komutanlığına götürüldü. Olayla ilişkin inceleme başlatıldı.

Share: