Çocuklarla temel geçmek amacıyla hayat kurtaracak ipuçları

Çocuklu aileler agâh, ne kadar şekerli ve ahenktar dahi olsalar, ayrıntılar benzeri zamanda büyüyene büyüklüğünde şişman bir derttir. Özellikle ebeveynlerin ikisi birlikte çalışıyorsa, şaşkın bir aksiyon gününün peşi sıra çocuğunuza ahit açmak amacıyla hayata biraz fiyaka atmanız gerekebilir.

Çocuklu hayata gol atmanızı sağlayacak 10 yöntem:

1- Canavarlara uğraş açın

 

 

Canavarlar çocukların akak odalarına kadar girdi. Seçkin tün sizleri korktukları gerekçesiyle huzursuz ediyorlar ve siz da onların masum korkularını görünce dayanamıyorsunuz. İşte hem onlara hem birlikte size yardım edecek ayrımsız şey. Onlara canavar kovucu spreyi verin.

2- Sağını solunu bilsin

Çocuklar ayakkabılarını kendileri giymeye başladığında ortaya birçok komik fon çıkabilir. Bağcıkları saz noktasına birlikte gelmeden, hangisi iyi hangisi sol pabuç öğrenmeleri dahi ant alabilir. Bu işi ahenkli hale getirin ve ayakkabılarına “sticker” koyun.

3- Sunma dolgunca oyuncular

Bakir soy sop ebeveynler konsol oyunları oynamayı çok seviyor. Ama evde ayrımsız yavru varsa, o karşılaşma asla bitmez yahut son görevin ipucunu hiçbir ant bulamazsınız. Bunun önüne unutmak üzere çok akla yatkın aynı o büyüklüğünde üstelik takılgan tıpkısı formül var. Onlara merbut olmayan kolları verin. Hep çağ oynayacaklardır.

4- Rahatına baskısız olsunlar

Çocukken gelişigüzel madde büyüktür, ayrımsız onların hayalgüçleri üzere. Ufacık bire bir minder, şanlı aynı gemi olur bazen. İşte onları eğlendirmek ve hayalgüçlerinde nazik yolculuğa çıkarmak amacıyla ihtiyacınız olan tıpkısı masa ve çarşaf. Güzel düğmük attıktan sonradan karşınıza hakeza ayrımsız fon çıkacak.

5- Içimli ve akman

Dondurma herkesin olduğu üzere çocukların birlikte elzem tatlısıdır. Amma erkân büyüklüğünde ilgi etmedikleri amacıyla, havanın ısısına dayanamayan dondurma kendini salar ve etrafı kirletmeye başlar. Bunu engellemek üzere ise aldığınız kahvenin kabını altına koyun ve çocuğunuzun dondurma yiyişini izleyin.

6- Sanatlarını icra etsinler

Torunlar bir nice değişik ilişki alanına sahiptir ve bazılarının zarfında ihtimal de geleceğin Picasso’su, Van Gogh’u vardır. İşte bu minik Picasso’lar işlerini henüz saf yapabilsin diye niteleyerek, onlara boya yüklemek namına su verin. Kanvası da tahtadan bir mesnet olduğunda sanatını en mebzul şekilde ortaya çıkaracaktır.

7- Keyif mehabetli

Ara Sıra birlikte olsa çocuklarınızın dakikalar ortamında bitirdiği şeker hastalığı ve çikolataları kendinize açmak istersiniz. Hem onların sağlığını destek olmak hem bile öz keyfinize harıldamak için, tatlılarınızı onların on paralık bakmayacağı benzeri yere saklayın. Evet, onları dimdik yiyeceklerin paketlerinin zarfında gizleyin.

8- Nerede toplama orada eğlence

Ebeveynler ayrımsız çocuğun bile ne kadar tahakküm olduğunu bilirler. Evet henüz fazla çocuğu olanlar hangi yapsın? Hele bütünü arabanın art koltuğunda otururken bir anda cidal etmeye başlarsa, işler evire çevire sarpa sarar. Bundan kurtulmanın sunu ongun yolu ise, koltuklarının arasına sert kartonlar kucak. Birbirlerini görmeyecekler de.

9- Çizmeye devam

Minik sanatçılardan bahsetmiştik, gine onlar için ayrımlı tıpkısı çözümle karşınızdayız. Şayet elinizde suyla çizim yapabileceği tıpkısı müstevi yoksa, onlara tek bitmeyen aynı kanvas yapabilirsiniz. Kasap kağıdını karşı aynı çerçevenin arkasına yerleştirin ve bittikçe onu çekerek çocuğunuzun kullanılmamış portrelerini izleyin.

 

 

Share: