Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam dil cambazı okullarımızı maksat takanak şekilde çokça okkalı boyutlara ulaştığını görüyoruz”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ayrımsız mızıka değerler üzerinden yapılan provokasyonlara değinerek, “Serencam günlerde milletimizin yeryüzü şişman gücü olan kardeşliğine müteveccih provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam hatip okullarımızı gaye matlup şekilde çok ağır boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını raf ömrünü tamamlamış günü geçmiş senaryolara bağlamış durumdalar” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve değişik kamu yatırımların küşat töreni çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Utku Kent Meydanında hazırlanan merasim alanında Cumhur Reisi Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. DÜRÜST Parti’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini rapor fail Erdoğan, akıbet günlerde yaşanan provokatif faaliyetlere değindi. Reisicumhur Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Akıbet günlerde milletimizin arz nazik gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve mortocu dil cambazı okullarımızı garaz alacak şekilde çokça ciddi boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını sergen ömrünü tamamlamış günü geçmiş senaryolara bağlamış durumdalar. Yıllarca tahkir ettikleri milletimizi bu el kımıldatma ederek sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Senelerce bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diye niteleyerek aşağıladıkları insanlarımızı bu defa tehditler ile sindirip, korkutmak istiyorlar. Uyanık olacağız ve hiçbirimiz buna fırsat vermeyeceğiz. Ulus adına ayrımsız delikten esasen ısırılmayacağız. Kardeşliğimize daha sıkı sarılıp muhabbetimizi henüz aşkın güçlendirerek bu oyunları boşa takip etmek hepimizin boynunun borcudur. Buradan Afyonkarahisar’dan öyle aynı patırtılı verelim kim Türkiye’ye yakasız gömlek biçenlerin yüreği titresin.”

Konuşmaların arkası sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan etken bağlantılarla anne atma ve açılış törenlerini gerçekleştirdi. – AFYONKARAHİSAR

Share: