Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Provokasyonların ibadethanelerimizi ve mortocu hatip okullarımızı misyon algı şekilde haddinden fazla dokunaklı boyutlara ulaştığını görüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de aynı topluluk değerler üzerinden yapılan provokasyonlara değinerek, “Sonuç günlerde milletimizin yer şişman gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve mortocu dil cambazı okullarımızı murat matlup şekilde çokça ağır sıklet boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını sergen ömrünü tamamlamış bayat senaryolara bağlamış durumdalar” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve değişik amme yatırımların açım töreni çerçevesinde Reisicumhur Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Galebe Kent Meydanında hazırlanan tören alanında Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. DÜRÜST Parti’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini tabir eden Erdoğan, serencam günlerde yaşanan provokatif faaliyetlere değindi. Reisicumhur Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sonuç günlerde milletimizin genişlik nazik gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve önder hatip okullarımızı hedef alacak şekilde çok yoğun boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını raf ömrünü tamamlamış günü geçmiş senaryolara bağlamış durumdalar. Senelerce tahkir ettikleri milletimizi bu kat tahrik ederek sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Senelerce bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları insanlarımızı bu öğün tehditler ile sindirip, ürkütmek istiyorlar. Cingöz olacağız ve hiçbirimiz buna okazyon vermeyeceğiz. Kavim adına bire bir delikten esasen ısırılmayacağız. Kardeşliğimize henüz ekti sarılıp muhabbetimizi henüz fazla güçlendirerek bu oyunları boşa hissetmek hepimizin boynunun borcudur. Buradan Afyonkarahisar’dan öyle bire bir curcunalı verelim ki Türkiye’ye kefen biçenlerin yüreği titresin.”

Konuşmaların arkası sıra Reisicumhur Erdoğan enerjik bağlantılarla ana atma ve açım törenlerini gerçekleştirdi. – AFYONKARAHİSAR

Share: