Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere tasa: Geleceğinize erbap çıkmanızı istiyorum

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’birlikte yapımı tamamlanan projelerin şişman açım töreninde konuştuktan sonradan partisinin Bilgisizlik Buluşması programına katıldı. Burada gençlere seslenen Reisicumhur Erdoğan, seçimlere ait kocaman açıklamalarda bulundu.

KAMPANYANIN STARTINI VERDİ

Sakarya’dan “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Fırka’ye” kampanyasının startını veren Erdoğan, “Sakarya’da 2023 seçimlerinde ilk kez rey kullanacak siz gençlerimizle beraberiz. Önümüzdeki seçimlerin sizler üzere hangi vukuf geldiğini özellikle biliyorum. Değme seçme önemlidir. Gençlerimiz için ilk kez fikir kullandıkları seçme elan birlikte önemlidir. Bugün burada benzeri kampanya başlatıyoruz. Adını ‘İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Tümen’ye’ olarak belirlediğimiz kampanyanın evvel adımını burada bu salonda atıyoruz. Seçime kadar kesintisiz bitmeme edecek bir kampanya ile 81 vilayetimizin tamamındaki gençlerimize müteveccih büyük tıpkı heves seferberliğine çıkıyoruz. 2023 seçimlerinde 6 milyon gencimiz ilk defa sandığa gidecek hür iradeleriyle rey kullanacak. Sizlerden seçkin şeyden geçmiş oyunuza, iradenize, geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum.” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Salonlara sığmayan etkili coşkunuz için şükranlarımı sunuyorum. Akıbet 1.5 senede ülkemizin dört bir beraberinde, 25 Bilgisizlik Buluşması yaptık. Tıpkısı kısmını Ankara’bile Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirdik. Adana’de 100 bini aşkın gencimizle kucaklaştık. Samsun’üstelik Teknofest’te gençlerimizle mezhep turundaydık. 2023 seçimlerinde ilk kez görüş kullanacak gençlerimizle bir aradayız. Rastgele intihap önemlidir amma gençlerimiz amacıyla ilk kez görüş kullandıkları intihabat daha önemlidir.

“ÖZGÜRLÜĞÜNÜZDEN TAVİZ VERMEYİN”

Umutlarınızı işletmek amacıyla birileri herhangi bir şeyi yapacaktır. Gençleri çantada keklik görenlere bildirme iyicene cevabı siz vereceksiniz. Cevap, sandıkta tercihinizi kimin hangi yaptığına göre yapmanız olacaktır. Sizlerden oyunuza yani iradenize geleceğinize topluluk çıkmanızı istiyorum. On Paralık kimsenin darmaduman bilgilerle tutmayacakları içi altı üstü yersiz vaatlerle yönlendirmesine müsaade vermeyin. Şayet sizi ben yanıltmaya alışırsam, bana da ayrımsız tavrı gösterin. Benim karşımda bile özgürlüğünüzden ödünleme vermeyin. Türkiye’nin geleceğini mankurtlara değil, fikri vicdanı irfanı mutlak gençlere kişi edebiliriz. Gençlik kollarımızın kampanyası, siz gençlerimize sandığa gitmeyi değil, öz geleceğinizi inşa etmek için fikri donanımı kazandırmayı hedefliyor. Şişman tıpkısı heves seferberliğine çıkıyoruz. Ulaşılmadık yegâne ayrımsız zihayat bırakmayana kadar çalışacak, AK deneyimsizlik rüzgarı estireceğiz.

“DAVAMIZI TAMLIK GENÇLERİMİZE ANLATACAĞIZ”

Kimseyi yargılamadan davamızı eksiksiz gençlerimize anlatacağız. Bu alem yarışında nöbeti sizlerin arasından çıkma gençlerimize devredene büyüklüğünde fasılasız çalışmayı sürdüreceğiz. AK Fırka 2002 seçimlerinde nüfusu 65 milyon seçimde 10 milyon düşünce alarak gelmişti. Nüfusu yüzdelik 26 artan Türkiye’üstelik oyumuzu yüzde 150 artırdık. Bunu gençlere borçluyuz. CHP gençlere güvenmiyordu. ‘Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız’ ifadelerini kullanıyorlardı. Biz gençliğimize güveniyoruz. 2013’te gezi olayları başladığında semboller üzerinden gençlerimizle bağın koptuğunu varsayarak ellerini ovuşturmuştu. Bir sene sonraları yeryüzü faziletli oyumuzu aldık. Cemi terör örgütlerinin saldırdığı günlerde genişlik nazik desteği gençlerden aldık. 15 Orak Ayı gecesi üstelik sizler gestalt yazdınız.

“GENÇLERİMİZİ BAYINDIR BIRAKIN”

2023 seçimlerinin yapıldığı devir birlikte gençlerimizle birlikte el yürüyeceğiz. Sapkınlıklarını gençlerimize genişletme etmeye çalışanlar, yersiz durmayacak. Gençlerimizi şen bırakın, yakasından düşün, yalan söyleyemeyin, gözünü boyamaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine karamsarlık aşılamaktan vazgeçin. Gündeş çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz. CHP’ye, altılı ganyan masanın etrafında bulunanlar, siz değil miydiniz, yaşı düşürmeye çalışırken, bize cebin çıkanlar? Siz değil miydiniz, 81 vilayetimizde Üniversite kurmamızı eleştiren? Gençler bunlara soralım, kız evlatlarımızın yetişek özgürlüğünün önünü uzaklaştırmak için ikna odaları kuran? Siz değil miydiniz, iz okullarını öldürmeye etkin? Siz değil miydiniz, değme uygulayım bilimi adımımıza balta vurmaya müteharrik?

“GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”

Bu kama siyasetinin son örneğini içtimai göz kampanyamızda bire bir sefer daha yaşıyoruz. 50 bin ev gençlerimize ayırdık. Buna bile cebin çıktılar. Vesile yapmak amacıyla yalanlara iftiralara başvurdular. Proje elde etmek yerine nefeslerini balçık alaşağı etmek için harcıyorlar. Salgın döneminde dahi ülkemizi amiyane düşürmeye çalışmışlardı. Türkiye afiyet krizini sunma iyi tay tay arabası devlet olarak, dünyanın dört bir yana yardım etti. Tıpkı süredir Türkiye aynı doktor, mühendis, artist kaybetti hezeyanlarla bezginlik pompalamaya çalışıyor. Gösterdikleri ülkeler erke ve azık krizinin çözümü için bizden müzaheret istiyorlar. Sizlerden isteğim kimsenin sizi kullanması sömürmesine cevaz vermeyin. Özgürlüğünüze, iradenize ve geleceğinize ehil çıkı. İnşallah nazik ve işlek Türkiye inşasının önüne bunların hiçbiri geçemeyecektir.”Share: