Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Afyonkarahisar’daki sempozyuma videoteyp mesajla katıldı Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “2 bin 200 yıllık mehabet ve kalaba geleneğine, bin yıllık coğrafi devamlılığa erbap olan milletimiz, emperyal heveslere ve nehiy girişimlerine boğaz vermeyeceğini esbak olduğu üzere zaman bile göstermektedir.” dedi.

Altun, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlenen “100. Yılda Uluslararası Şişman Saldırı Başkomutan Meydan Savaşı Sempozyumu”na videoteyp mesajla katılarak yaptığı konuşmada, sempozyumun düzenleyicileri ortada düzlük almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Nazik Hücum ve Başkomutan Meydan Savaşı’nin “Ya bağımsızlık ya ölüm” düsturuyla verilen Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran yolu açtığını vurgulayan Altun, Iri Saldırı’un başladığı gündüz olan 26 Ağustos’un, benzeri zamanda Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü olmasının anlamlı olduğunu dile getirdi.

Altun, şöyle devam etti:

“2 bin 200 yıllık mehabet ve kalabalık geleneğine, bin almanak coğrafi devamlılığa eş olan milletimiz, emperyal heveslere ve işgal girişimlerine geçit vermeyeceğini esbak olduğu gibi zaman dahi göstermektedir. Nazik Taarruz ve Başkumandan Meydan Muharebesi, sonuçları bakımından sahada faal olan ayrımsız devletin masada üstelik elinin güçlü olacağı gerçeğini arz ferah ortaya koymaktadır. Milletimiz, zaman dahi aynı ruhla bağımsızlığından asla ödün vermeden, ülkesine müteveccih askeri, siyasi ve soylu erki saldırıları, sabotajları giderilmiş etmektedir. Ecdadımızın 100 yıl ilk ortaya koyduğu savaşım azmine, irtibat ve beraberlik ruhuna erbap çıkarak, Türk milletine ve devletine ayrıntılı yıllardır hücumcu odaklara cebin mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Tarihten ders almayan kimi adım ve çabalara alın, milletimizin adalet ve menfaatlerini rastgele zaman ve herhangi bir şartta koruyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın rapor ettiği amacıyla, ülkemiz, dün olduğu kabil bugün bile erte üstelik bekasına yönelen tehditleri süreduran ağıl getirmeye devam edecektir.”

Tarihte lahut yere topluluk bilcümle zaferlerin bakir nesillere yer bol şekilde anlatılması için çalışmaların süreceğine belen fail Altun, İletişim Başkanlığı kendisine de Şişman Tecavüz’un, 30 Ağustos’un, şanına yaraşır şekilde iri benzeri coşkuyla, şümullü hazırlıklarla kutlanmasına müteveccih çalışmaları koordine ettiklerini aktardı.

Altun, devletin milletiyle bütünleştiği milli bayramları, vatandaşların rastgele birinin kutlamalara katılımını sağlayacak ve gururlandıracak etkinliklerle taçlandırmaya özen gösterdiklerinin altını çizdi.

Sempozyumu düzenleyen Afyonkarahisar Valiliği, Atatürk Firez, Açkı ve Çağ Faziletkâr Kurumu, Türk Güneş Kurumu, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve akademisyenlere, araştırmacılara teşekkürname eden Altun, Balaban Atak’un Başkomutanı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, İstiklal Savaşı’nın kahramanlarını, şehitleri ve gazileri andı.Share: