Depremde yitirilen beherglas birey için ayrımsız mezuniyet

Cihanşümul Hafızlar Derneği son asrın yeryüzü balaban felaketi namına gösterilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden 41 binin üzerindeki can üzere itmam kampanyası başlattı. ‘Yitirdiğimiz beherglas birey üzere benzeri mezuniyet okuyoruz’ kampanyasına EHAD Manisa Şubesi adına destek verdiklerini kaydeden cemiyet Başkanı Ahmet Erdinçli, hatim yahut cüz kabul etmek talip vatandaşlara çağrıda bulundu.

Cihanşümul Hafızlar Derneği depremde hayatını kaybedenler üzere ikmal kampanyası başlattı. Depremin çabucak ardından sarsıntı bölgesinde taharri istirdat ve yardım talan faaliyetlerine katılan toplum örgütü şimdi de ikmal kampanyası başlattı.

EHAD Manisa Ofis Başkanı Dr. Ahmet Erdinçli, “6 Küçük Ay haset 10’dan fazla ilimizle birlikte Suriye’yi bile etkileyen ve milletimizi derinden sarsan iki şişman yer sarsıntısı yaşadık. Cenab-ı Hak’tan ebedî uyku fail vatandaşlarımıza yağmur, yaralılara müstacel şifalar ve milletimize sabr-ı cemil yalvarma ederiz. Afetten etkilenen bilcümle vatandaşlarımıza yönelik arkalama faaliyetlerimizin beraberinde, EHAD’nin kuruluş amacı istikametinde afet bölgesinde yıkılan yahut hasar gören hafızlık müesseselerinin tespiti, irtihal fail yahut yaralanan koruyan ve hafız adaylarının tespiti ve aileleri ile irtibata geçilmesine müteveccih çalışmalarımız bitmeme etmekle birlikte, afetten etkilenen hafızlara maddesel ve manevi destek çalışmalarımızı dahi sürdürmekteyiz. Tamam bu çalışmalarımızın yanı sıra EHAD ailesi namına yaşanan afetlerde ‘Yitirdiğimiz her bir can için tıpkı tekmil okuyoruz’ sloganıyla ikmal kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Itmam yahut fasikül almak isteyen vatandaşlarımız itmam.ehad.org.tr web sayfamızı musahabe edebilirler. Bu vesileyle geçmişten günümüze yaşanan zelzele, hâkim, yangın üzere bilcümle afetlerde ölüm edenlere Rabbimizden yağmur, geride kalanlara sabr-ı cemil yakarma ederiz.” dedi.

Dr. Erdinçli ayrıca okunacak hatimlerin duasının üstelik ramazan ayının böylece gerçekleştirileceğini vurguladı. – MANİSA

Share: