Depremden kurtulan Hataylı ailenin bebeği Bartın’da dünyaya gözlerini açtı

Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla yaşadıkları Hatay’dan ayrılarak Bartın’a gelen Topaloğlu çiftinin ikinci çocukları, dosdoğru ayrımsız şekilde dünyaya gözlerini açtı.

Hatay’daki evleri depremde hasar gören Asena (24) ve Okan Topaloğlu (33) çifti, yakınlarının sayesinde Bartın’a ulaştı.

Hamile olan Asena Topaloğlu, bebeğini Bartın Karı ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde dünyaya getirdi.

Anne Topaloğlu, gazetecilere, Ela ismini verdikleri bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Depremde balaban içtinap etmek yaşadıklarını, yıkılan evlerinden sağ kurtulduklarını tamlayan Topaloğlu, “Metin bir şekilde kızımı dünyaya getirdim. Hem mutluyuz hem üzüntülüyüz.” dedi.

Topaloğlu, zelzele anında dışarıya çıkmaya çalışırken merdivenlerden düştüğünü anlatarak, “Henüz sonra temas kayran yıkıldı. Ilişkin buraya yakınlarımızın yanına karışmak zorunda kaldık. Geldikten 2 devir bilahare de tevellüt yaptım.” diye niteleyerek konuştu.

Baba Okan Topaloğlu dahi yer sarsıntısı anında azılı şeyler yaşadıklarını ve o andaç kimsenin yaşamasını istemediğini kaydetti.

Topaloğlu, “Milletimizi Cenabıhak korusun. Haddinden Fazla yumruk şeyler yaşadık o bölüm. Şu an ağabeyimde kalıyoruz ama eve girmeye korkuyoruz. Evde sallanıyoruz gibi oluyor. Haddinden Fazla zehir. O an merdivenler yıkıldı, düştük. Eşim birlikte hamileydi. Aynı yandan kızım. Kapılar açılmıyor. Çığlık birlikte baran yağıyordu. Ayağımızda ne çedik ne aynı husus, yürüyerek tarlalara kaçtık. Evimiz ne halde onu dahi bilmiyoruz. Tanrı çöküntü altında kalanları korusun. İnşallah çabuk zamanda çıkarlar.” ifadelerini kullandı.

Çocuğunun dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Topaloğlu, “Çok şükür canımız kurtuldu. Cenabıhak herkesten razı olsun.” dedi.

Share: