Depremin arz ateş karelerinden biri: Yaralanan çocuğunu hurdaya dönen araçla hastaneye yetiştirdi

Kahramanmaraş depremlerinden yeryüzü çok etkilenen yerlerden biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesinde depremde evi ve aracı hasar gören aynı can, hurda haline dönen aracıyla çocuğunu hastaneye yetiştirdi. Yaralı çocuğunu araçtan çıkararak kucağında hastaneye götüren kişi, aynı müddet sonra ise ara bulucu bırakarak sırra girişim bastı.

BABAYA ULAŞILAMADI

Hastanenin elektrikleri olmaması nedeniyle anahtar alınamayan ve ki olduğu belirlenemeyen kişiye ekipler plakadan ulaşmaya çalıştı. Şalter sahibi ile elan bildirişim kurulamazken, çevirici ise 7 gündür depremin anında ardından sağlık ve UMKE ekiplerinin karargah kurduğu İslahiye Ululuk Hastanesi Ivedi servis önünde terkedilmiş halde bulunuyor.

GÖRGÜ TANIĞI O ANLARI ANLATTI

Depremde yaralanan babaanesini hastaneye getiren Amaç Göl isimli tıpkısı dinç ise aracın hastaneye geldiği anları gördüğünü belirterek, “Babaannemi hastaneye getirdiğimizde nazik tıpkı hengame vardı. Bu kurgu, hurda halde, bu şekilde hastaneye geldi. Çocuğunu araçtan çıkaran bir dirilik, kucağına aldığı evladını hastaneye götürdü. Ondan sonradan dahi ne çocuğu ne birlikte babasını görebildim. Araçta 7 gündür burada müstacel servisin uğrunda bekliyor. Sahibi kim bilmiyorum. Anlaşılan ki olduğu üstelik daha bulunamadı” dedi.

Share: