Didim’de mihman edilen depremzede çocuklara eşofman desteği

Kahramanmaraş merkezli depremlerin sunma çokça etkilediği torunlar amacıyla Aydın’ın Didim ilçesinde Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri 5 ila 10 gözyaşı ortada ayrıntılar amacıyla eşofman ve pijama üretimine başladı.

Kahramanmaraş depremlerinin yaralarının sarılması noktasında talih genelinde teavün seferberliği rastgele güzeşte dönüş büyürken, Aydın’ın Didim ilçesinde Halk Terbiye Merkezi kursiyerleri da depremden etkilenen torunlar üzere eşofman ve pijama üretimine başladı. Halk Eğitim Merkezi idareci öğreticilerin eşliğinde dikiş makinesini yanına kayran kursiyerler Ahali Eğitim Bilimi merkezinin atölyesinde üretime başladı. 15 kursiyerin yer aldığı tesanüt etkinliğinde kursiyerler hem bozuk alıp hem üstelik dikim yaparken, üretimin sonuç aşamasında ise üretilen eşofman ve pijamalar ütülenerek hazır arkaç getiriliyor.

Çocuklara müteveccih başlatılan dayanışma etkinliğine katılan El Eğitim Merkezi kursiyerleri, depremzedeler için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını tabir ettiler.

Didim Halk Yetişek Merkezi kursiyerlerince üretilen eşofman ve pijamaların ilçedeki AFAD yetkililerine tasdik edileceği öğrenildi. – AYDIN

Share: