Diyarbakır’da darülfünun öğrencilerine “Akademi Üniversite” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi kampüs alanında açtığı stantlarla gençleri Yüksekokul Darülfünun’ye davet etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine bitmeme eden Yüksekokul Darülfünun, 2022-2023 eğitim talim yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Üniversite eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Yüksekokul Üniversite’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki cerrahi müdahale anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ahu ise, herkesi akademi üniversiteye davet ettiklerini belirterek, Akademi Üniversitenin gençlerin ihtiyacına karşılık veren bir kayran olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinden Muazzez Tutturgaç, Yüksekokul Darülfünun’yi yer gücük zamanda konuşma edeceğini belirtti.

Batman’dan üniversite eğitimi amacıyla Diyarbakır’a mevrut Hayri Baykara ise merkezi zaaf ettiğini anlatarak, “Yüksekokul Darülfünun için vukuf aldım. İnşallah bildirme kısa sürede müzakere edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den gelen üniversite öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler amacıyla hayır olacağına inandığını ifade etti.Share: