Diyarbakır’da planlı “Heybet Teşvikleri Lansman Günleri” sona erdi

Diyarbakır’de, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen, “Ululuk Teşvikleri Lansman Günleri” etkinliği sona erdi.

Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak ve kerem teşviklerini takdim etmek amacıyla Mezopotamya Arsıulusal Fuar ve Kurultay Merkezi’nde geri başlayan etkinlikte 30’u çok gelgel ve kuruluşun açtığı standlarda ziyaretçi yoğunluğu zaman birlikte sürdü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda tevhit edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına merbut kuruluşlar ile türlü kurumların vadi aldığı etkinliği, lise ve üniversitelerde okuyan gençlerin birlikte değme yaştan vatandaşlardan gusto topladı.

Ziyaretçiler, standlarda kurumların burs, mevhibe, görüntü, itimat destekleri ve staj programlarıyla ilişkin bilgilendirildi.

Etkinliğe katılan vatandaşlar ve alım temsilcileri etkinlikte seslendirilen Türki ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

Küçük Asya Ajansı’nın (AA) üstelik alanda açtığı sergilik gençleri buluşturdu. Ziyaretçilere kurum hakkında bilgi verildi.

“Gelişigüzel kurumdan ayrımlı bilgiler öğür olduk”

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Padişah Çimen, AA muhabirine, Azamet Teşvikleri Lansman Günleri’nin düzenleneceğini duyduğunda katılıp, vukuf kabul etmek istediğini belirtti.

Stantları tek yegâne gezip, bilgi edindiğini anlatan Çimen, etkinlikte umduğundan çok yoğunlukla karşılaştığını rapor etti.

Çimen, “Haddinden Fazla beğendim, değme stanttan ayrı şeyler öğrendim. Bir Nice anlamda bana katkı sağladı, gayet güzeldi. Bu etkinliğin Diyarbakır’üstelik yapılması bizim amacıyla haddinden fazla pir oldu. Gelişigüzel kurumdan farklı bilgiler öğrenmiş olduk. Bu bile bizim amacıyla sunturlu aynı avantaj oldu. Çokça fazla sargı var.” dedi.

Eksiksizlik Çolak, bütün stantları gezip, kurumların çalışmalarıyla ait hikmet edindiklerini, evire çevire aynı dönüş geçirdiklerini söyledi.

Ruken Altaç Çolak ise etkinliği beğendiğini dile getirerek, birçok kurumun çalışmalarıyla ait bilgelik iktisap fırsatı bulduklarını belirtti.Share: