Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşları “Şişman Familya Buluşması” düzenledi

Diyarbakır’de sivil sosyete kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan Ev Meclisi marifetiyle “Büyük Ev Buluşması” yapıldı.

“Ev toplumun, insanlığın temelidir” sloganıyla forma Uğur ilçesindeki Ulu Cami uğrunda gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar, “Aileni, neslini koru”, “Çocuk haczi âdemiyet suçu”, “Hanımlarınız size Allah’ın emanetidir” kayıtlı dövizler taşıdı.

Buradan tekbirler eşliğinde Dağkapı Meydanı’na giden grup yerine izah işleyen Ev Meclisi Genel Başkanı Yokluk Acar, toplumun ahlakını bozan kişilerin sadece aileye cebin değil, insanlığa karşı bile savaştığını söyledi.

İnternet sitelerinin ya üstelik bazı topluluk ve vakıfların kapatılmasının yetmeyeceğini tamlayan Çevik, aileyi yıkanların amme kurumlarında görev alamaması gerektiğini tabir etti.

Sivil toplum kuruluşları yerine konuşan Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Başkanı Tayyip Elçi ise tıpkı araya gelmelerindeki amacın, ailelere, gençlere, çocuklara ve bir nice değere yapılan gelişigüzel cins bozguncu ve sapkın saldırılara cebin olduklarını bir tane ayrımsız ağızdan ilan etmek olduğunu belirtti.

Katılımcı, “Gençlerimizin ahlakını becermek, ailelerimizin dini ve geleneksel yapısını mağlup etmek için etkin perişan zihniyetli güruha alın zinde ayakta olduğumuzu tavzih etmek üzere burada toplandık. İslam medeniyetinin varisleri namına ailemizi, neslimizi, aktöre ve maneviyatımızı, bağlanak ve beraberliğimizi bozmayı maksat kayran kökü lazım dışarıda, isterse içerde olsun, umum kundak, arabozanlık unsurlara karşı savaş etmeye kararlıyız. Zira ailemiz, çocuklarımız, dini ve aktöresel değerlerimiz kırmızı çizgimizdir.” ifadelerini kullandı.

Share: