DOĞRU Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz kendi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları benimsemek gayesinde olanlara ve ne yazık kim biricik gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini can etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’birlikte bir otelde düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede muhtelif programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı olarak nazik aynı zaferle çıkacaklarını, SELIM Fırka kendisine de 16’ncı şişman seçme zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Acun olarak içinden geçtiğimiz bu sürecin yeryüzü belirleyici özelliği küresel meselelerin daha çok tamam âdemiyet amacıyla çok belirleyici olduğu bir çevrim. Global iklim kriziyle başladı geçmiş. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik yerine. Sonradan iklim krizine dönüştü. Taşkın albeni olaylarıyla dünyada yaşanan bilcümle bu huysuz gelişmelerin bedeli çokça sakil olmaya başladı, âdemiyet ve tamam canlılar için. Türkiye olarak bilcümle dünyayla birlikte bu mücadelenin eke tıpkısı paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen toptan salgın dönemi… Bu salgının arkası sıra ancak kendi kendine yetebilmenin ve başkaca dünyaya yetebilmenin ne basamak eke olduğunu herhalde benzeri kat elan gördük. Site hastaneleri… Haddinden Fazla büyük ve fena hâlde tıpkısı nişane birlikte Eskişehir’imize kazandırıldı. Site hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’de olmasaydı şayet tığ bu hastanelerimizi milletimiz amacıyla ulaşılabilir kılmasaydık, cemi illerimizde yaygınlaştırmasaydık anca birkaç balaban şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çok büyük kayıplarla çıkardık. Basiret ve vizyonsuzluk arasındaki farkı yakalamak açısından bile şehir hastanelerinin çokça akıllıca yeknesak olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne bakarak daha zinde olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çokça farklı tıpkı madde yaptığına ve dünyadan farklı benzeri öğün izlediğine belen etti.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin haddinden fazla cepheli benzeri diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın üstelik konuşabildiği bir tane ülke namına varlığını devam ettirdiğine dikkati çeken Karaaslan, “Tekmil insanlığın barışa, adalete ve refaha çokça büyük derecede ihtiyacı olduğu bu global krizler döneminden geçe, Türkiye’nin düne bakarak daha hayat dolu olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Cumhur Reisi Erdoğan liderliğinde, gailesiz beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına mümin çokça koskocaman tıpkı kadronun aksiyon başında olduğunu belirtti.

Bugün zat natürel gazını çıkartabilen, gemileriyle Semavi Vatan’ında ateş parçası olabilen ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında tıpkı ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin eş olduğunu tabir fail Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzdelik 7,5, ikinci çeyrekte yüzde 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda bildirme aceleci büyüyen ikinci ekonomiden biri yerine küçük şişman ayrımsız başarıya imza atmaya bitmeme ediyoruz. Türkiye’da toplumsal konutla ilişik çok makro aynı hamle gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme büyük toplumsal göz projesi, 100 yılın projesi. Burada mahdut gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar tek düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, martir yakınlarımızın daha çarpık çurpuk şartlarda hatta günümüz koşullarında genişlik çarpık çurpuk şartlarda ev sahibi olması amacıyla başlatılan iri benzeri kadem. Yalnız onların aile sahibi olması amacıyla değil, ayrımsız zamanda sarsıntı riski altındaki ülkemizin bölük stokunun yenilenebilmesi için hoppadak göz kazımak değil, aynı zamanda çocuklar, çoluk çocuk, değişik hep canlılar üzere bakir hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde henüz birinci sınıf ve dimdik aynı yapı stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çokça balaban ayrımsız etap.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira daha fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın defa arkadaşlarıyız. Çünkü biz milletimizin bize yaşama ettiği bu vazifenin hangi büyük bire bir gravite, hangi tarihi bir tartı olduğunu biliyoruz. Çünkü tığ bu ülkenin topluluk kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete âşık kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ kendi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları katılmak gayesinde olanlara ve hangi eyvah ki yegâne gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini sevimli etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün AK Tümen’dahi olduğunu vatandaş yaşayarak görüyor”

AK Tümen Eskişehir Saylav Nabi Orion ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken her zaman bir şeyleri yarım yamalak bıraktıklarını müşavere bittikten sonra anladıklarını kaydetti.

Cebbar, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl El Kütüphanesi bozuk ayrımsız binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Namına 5 katlı yıpranmamış tıpkı İl El Kütüphanesi yaptık. Hep alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Haddinden Fazla yavaş tıpkısı kültür sarayı oldu. Çarkıt Atatürk Stadı üstelik Recep Tayyip Erdoğan Ulus Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yol yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı adına yaptığımız Dede Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada benzeri ikinci örneği olmayan Ata Korkut Abide Duvarımız var. Eskişehir Beceri Üniversitesi var. Her ilçemizde hars merkezlerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bütün okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında özellikle aut ilçelerimize yapılan destekler… Çokça şükür bu yıl rekolte özellikle arpa ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çok şükür. Tamam, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün dahi gine AK Tümen’üstelik olduğunu de yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çokça kırıcı eskimemiş yatırımlarımız oldu.”

AK Fırka Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan birlikte 2023’e akla yatkın aralıksız çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Parti hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 milyar liranın üstünde yatırım yaptılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak için emeği geçen bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. YANLIŞSIZ Tümen devler gibi eserler bırakmak için karıncalar kadar çalışmaya devam ediyor. Kuruluş adına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz büyük desteği Eskişehir’den vereceğimize alay veriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, AK Fırka Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Baht, Düzce Milletvekili Gönüllü Şarap, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Doğruca Yalpak, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Bunaltıcı Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Ali Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Stabil Tarhan katıldı.

Share: