Düğünde takılan paraları depremzedeler için bağışladılar

Düğünde takılan paraları depremzedeler üzere bağışladılar

Manisa’da acun evine giren canlı çift düğünde takılan paraları depremzedeler için AFAD’a bağışladı

MANİSA – Manisa’nın Soma ilçesinde hayatlarını birleştiren Ayşe ve Alaattin Deveci çifti dernek törenlerinde toplanan paraları depremzedeler için AFAD’a bağışladı.

Türkiye’yi etraflıca etkileyen asrın felaketi yerine değerlendirilen Kahramanmaraş depremi zımnında cemi Türkiye depremzedelere müzaheret amacıyla bir tane kalpgâh oldu. Manisa’nın Soma ilçesinde da dünya evine giren Ayşe ve Alaattin Deveci çifti birlikte düğünde takılan paraları depremzedelere çıkmak için AFAD’a bağışladı.

Soma Şehremaneti Hars Merkezinde planlı dernek töreninde geç çifti âdem, dost ve akrabaları bekâr bırakmadı.

Gelin Ayşe Savran, “Bu yemeden içmeden onların değil, hepimizin acısı. Onun üzere bizde hakeza ayrımsız katkıda düşmek istedik.” derken, Polis Memuru eloğlu Alaattin Deveci ise şunları söyledi: “10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi zımnında bizler ülkemizde hakeza bir farkındalık sağlamak istedik. Bunu yaparken üstelik yegâne amacımız belki bakir evlenecek olan çiftlerin bizlerin bu davranışlarını ölçüm ederek çoğaltmasıdır.”

Düğünde davetliler yoluyla elkızı ve damada takılan 15 bin TL düğünden sonra depremzedeler için kullanılmak için AFAD’a bağışlandı.

Share: