Düğünde takılan paraları depremzedeler için bağışladılar

Manisa’nın Soma ilçesinde hayatlarını birleştiren Ayşe ve Alaattin Savran çifti, dernek törenlerinde toplanan paraları depremzedeler amacıyla AFAD’a bağışladı.

Türkiye’yi içten etkileyen asrın felaketi olarak değerlendirilen Kahramanmaraş depremi nedeniyle mecmu Türkiye depremzedelere müzaheret üzere biricik kalpgâh oldu. Manisa’nın Soma ilçesinde bile dünya evine giren Ayşe ve Alaattin Sarban çifti birlikte düğünde takılan paraları depremzedelere düşmek için AFAD’a bağışladı.

Soma Belediye Firez Merkezinde planlı düğün töreninde geç çifti insan, arkadaş ve akrabaları bekâr bırakmadı. Eş Ayşe Sarban, “Bu hoppadak onların değil, hepimizin acısı. Onun için bizde hakeza aynı katkıda düşmek istedik” derken, Polis Güçleri Memuru güveyi Alaattin Deveci ise şunları söyledi:

“10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi dolayısıyla bizler ülkemizde böyle bir farkındalık hazırlamak istedik. Bunu yaparken dahi biricik amacımız ihtimal bakir evlenecek olan çiftlerin bizlerin bu davranışlarını takdir ederek çoğaltmasıdır.”

Düğünde davetliler marifetiyle kadın ve damada takılan 15 bin TL düğünden sonradan depremzedeler amacıyla kullanılmak üzere AFAD’a bağışlandı. – MANİSA

Share: