Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı için ansız sayıma geçildi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) Türkiye etabı, 3-4 Eylül’üstelik Afyonkarahisar’de gerçekleştirilecek.

Dünyanın yeryüzü kebir motokrosçularının yarıştığı Acun Motokros Şampiyonası, Bitci MXGP Türkiye ile bitiş yapacak.

Sezonun final mücadelesinde Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Çoluk Çocuk Motokros Şampiyonası (MX2), Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (WMX) ve Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN) almak üzere dört dalda 120’nin üstünde sportmen yarışacak.

Türkiye’dahi yapılacak yarışa Honda, Yamaha, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, Beta, Suzuki ve Fantic gibi fabrika takımları bile katılacak. 3 Eylül’üstelik sıralama, 4 Eylül’üstelik final yarışlarının yapılacağı organizasyonda Türkiye’den 13 müsabık uğraş edecek.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı, 180 ülkede yayımlanacak.

Aynı zamanda Türkiye MotoFest etkinliği birlikte 31 Ağustos- 4 Eylül’da Afyon Motorsporları Merkezi’nde düzenlenecek.

Motor tutkunları, doğaseverler, karavancılar ve 7’den 77’ye büyüklüğünde herkesin katılabileceği festivalde, motosiklet yarışları, akrobasi ve ATV gösterileri, zipline, tırmanma duvarı ve 50’ye mümasil sportif etkinlik olacak.

Türkiye MotoFest’te bu sene Gökçe, Sagopa Kajmer, Haluk Uzun, Manuş Baba, Ebru Yaşar, Mary Jane, Koray Orion, Kolpa, Erol Evgin ve Ajda Pekkan fon algı.

Share: