Düzce ruzname haberi… Düzce’de gaz hattında feveran sonucu cuşuhuruş daha çok

Düzce’üstelik doğal gaz hattında meydana mevrut feveran sonucu sâdır hararet söndürüldü.

Arapçiftliği Mahallesi 3000. Sokak’ta gaz konveksiyon hattında belediyenin şebeke ve altyapı çalışması sırasında yaşanan inkıraz sonrası kaynama meydana geldi. Parlama sonucu yangın çıktı.

İhbar konusunda fenomen hesabına itfaiye aracı, polis ve keyif ekipleri irsal edildi.

Polis ekipleri bölgede açık güvenlik önlemi alırken, hattaki doğal gaz akışı kesildi.

İtfaiye personelinin müdahalesi sonucu cuşuhuruş söndürüldü.

“Gösterişli ayrımsız durum namevcut”

Düzce Belediye Başbuğ Yardımcısı Uğur Gülmez, gazetecilere, bölgede altyapı ve lağım döşemi çalışması sırasında çökme meydana geldiğini söyledi.

Çökmenin doğal gaz konveksiyon ve faaliyet hattında hasara hastalık olduğunu tamlayan Gülmez, “Bu kazılarda dayanak noktası kum ve çakıl taşı olduğu amacıyla serbest alanda mesai tahsis etmek zorunda kalıyoruz, çünkü çökmeler çokça oluyor. Yolun genişliği de çokça fazla olmadığı amacıyla yoldaki inkıraz gaz hattına zarar veriyor. Tıpkısı bölgeden güzeşte cıvıltı hattı ile kontak sonucu yanma çıkıyor. Arkadaşlarımız bu konuda tecrübeli olduğu üzere müdebbir davrandılar. İtfaiye ekiplerimiz da hızlıca engelleme ederek olayı kaldırılmış etti. Dergaz yetkilileri üstelik emek esnasında yanımızda bulunuyor. Onlarda gazı kesti. Şu dakika bakımından aheste bir buut bulunmayan.” diye niteleyerek konuştu.

Share: