Düzce’de 9 ayda 210 köpek yıpranmamış yuvasına kavuşturuldu

Düzce’dahi yılın evvel 9 ayında 210 kapik sahiplendirilirken, 2 bin 656 köpeğin tedavi ve rehabilitasyonu yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Düzce Belediyesi Hayvan Misafirhane, kuruluşundan itibaren duygusal dostların yanında olmaya devam ediyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğüne sınırlı adına çalışmalarını sürdüren, eksper veteriner ve hizmet personeli ile patili dostlara bakım veren konukevi, yılın önce 9 mahiye sürecinde çıkmaz hayvanlarına müteveccih sağlıklaştırma çalışmalarına ivinti kesmeden devam etti.

Bu kapsamda 1769’u kapik, 247’si kedi gelmek amacıyla 2 bin 16 hayvanı kudurmuş aşılarını yaparak kısırlaştıran kuruluş, 2 bin 656 köpeğin otama ve rehabilitasyonunu gerçekleştirdi.

Sokak hayvanlarının bünye içerisinde bakımlarını yapmalarının yanı sıra doğal ortamlarında de yanlarında olan ekipler, şehrin makul noktalarına yerleştirilen beslenme odaklarının temizlenmesini ve abla takviyelerini dahi devam ettirdi.

Can dostların temelli yuvaya kavuşturulması noktasında gösterişli emek harcayan Veteriner İşleri Müdürlüğü, gelen talepleri değerlendirerek 210 köpeği eskimemiş yuvalarına kavuşturdu.

Share: